16.11.2019 13:30 0 Kwt/mat.prasowe

Wirtualny Teatr Historii: Realistyczna podróż po transatlantyku MS Piłsudski

Mat. pras.

Od 18 do 20 listopada w Ośrodku Kultury Morskiej odbędzie się niezwykła lekcja historii w technologii VR. Odwiedzający będą mogli przenieść się na pokład transatlantyku MS Piłsudski.

Za pomocą specjalnych okularów – tzw. gogli VR – goście zostaną zaproszeni w podwodną podróż, 20 mil morskich na południowy wschód od Przylądka Flamborough w Wielkiej Brytanii. Właśnie w tym miejscu, na głębokości 30 metrów, spoczywa wrak transatlantyku MS Piłsudski.

Wirtualny Teatr Historii to dowód na to, że coraz chętniej korzystamy z nowoczesnej technologii. W tym przypadku poznamy historię niezwykłego statku, który zbudowany został po odzyskaniu niepodległości przez Polskę i przestał istnieć wraz z wybuchem II wojny światowej – zaznacza Helena Chmielewska z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. – Nasi goście dostaną okulary VR, które „oszukują” ludzkie zmysły. Dzięki nim widz słyszy różne dźwięki, odczuwa głębię oraz odległości. Wrażenie zatopienia się w oglądanym obrazie jest niesamowite! Dosłowne zanurzenie się w historii to fantastyczne doświadczenie dla widzów w każdym wieku – dodaje.

Ośrodku Kultury Morskiej mieści się przy ulicy Tokarskiej 21/25 w Gdańsku. Zapisy na wydarzenie można dokonać na stronie www.konceptkultura.pl. Pokazy będą odbywać się w godzinach od 16:00 do 17:30

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24