13.11.2019 10:30 1 mike/KPP Wejherowo

Dwaj zatrzymani usłyszeli 16 zarzutów ws. kradzieży

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Wejherowscy kryminalni w ciągu ostatnich kilku dni zatrzymali dwóch podejrzanych o popełnienie uciążliwych przestępstw. Jeden z nich miał kraść rowery, a drugi – złotą biżuterię i pieniądze. Łącznie mężczyźni usłyszeli 16 zarzutów. Obu zatrzymanym grozi wieloletni pobyt za kratami.

Wprawdzie zakończył się już okres „żniw” dla złodziei rowerów, co nie oznacza jednak, że zaniechali oni swojej przestępczej działalności. W ostatnim czasie kryminalni z Wejherowa zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta, który miał ukraść cztery jednoślady. Trzy z nich już wróciły do właścicieli. Trwają poszukiwania właściciela czwartego roweru, który jest widoczny na poniższym zdjęciu. Osoba, do której należy jednoślad, może się skontaktować z funkcjonariuszem wejherowskiej komendy pod numerem telefonu 58 672 97 39.

Źródło: KPP Wejherowo

Do zatrzymania 32-letniego amatora cudzych rowerów doszło w minioną niedzielę (10 listopada). Wejherowianin usłyszał łącznie 10 zarzutów – cztery dotyczyły kradzieży z włamaniem, a sześć kradzieży mienia. To niejedyny sukces wejherowskich śledczych w ciągu ostatnich kilku dni.

Również kilka dni temu policjanci ustalili tożsamość złodzieja, który kilkukrotnie kradł złotą biżuterię oraz pieniądze. W tym przypadku został zatrzymany 24-letni mieszkaniec Rumi – informuje wejherowska policja.

Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów dotyczących kradzieży. Kradzież mienia jest przestępstwem zagrożonym karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. W przypadku udowodnienia kradzieży z włamaniem maksymalny wymiar kary to 10 lat więzienia.

Pamiętajmy, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwilę do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy. Proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży. Pamiętajmy, aby blokadę zakładać na ramę (nigdy na koło), ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu – przypominają kryminalni z Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24