14.11.2019 10:30 8 rp/TTM

W Gniewinie powstanie aleja upamiętniająca gwiazdy sportu

Fot. Marek Trybański/TTM

Pomysł na upamiętnienie wybitnych działaczy piłki nożnej oraz trenerów z Polski i z zagranicy narodził się już jakiś czas temu. W środę (13 listopada) odbyło się inaugurujące posiedzenie kapituły, która omówiła szczegóły projektu.

Planowana aleja ma powstać wokół hotelu w Gniewinie, a więc w miejscu nieprzypadkowym.

Dobrze by było pamiętać o tym, że w regionie pomorskim gościła reprezentacja Hiszpanii, a w swoim czasie Centrum Sportowe w Gniewinie było uznane za najlepsze w Polsce podczas Euro – mówił na spotkaniu Zbigniew Walczak, wójt gminy Gniewino. – Wiele różnych elementów się złożyło się na to nasze dzisiejsze spotkanie.

Ideą projektu jest upamiętnienie postaci związanych z piłka nożną. W skład kapituły, która zadecyduje o ostatecznym kształcie projektu wchodzi dziesięć osób. Wszyscy odebrali dzisiaj oficjalne nominacje.

Będzie to w pewnym stopniu uhonorowanie generacji piłkarskich, wyróżnienie ludzi, którzy zasłużyli się dla polskiego piłkarstwa – komentuje Włodzimierz Lubański, były piłkarz. – Młodym ludziom, którzy znają tych sportowców tylko z opowieści, będzie można przypomnieć i opowiedzieć o nich więcej.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Wprowadzenie projektu w życie w 2020 roku uświetni także obchody 75-lecia gminy Gniewino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24