15.11.2019 08:50 1 mike/UM Rumia

Z nowej hali w Rumi skorzystają uczniowie, i nie tylko

Fot. UM Rumia

Najprawdopodobniej już na początku stycznia 2020 roku zostanie oddany do użytku nowy obiekt sportowy w Rumi. Mowa o hali łukowo-namiotowej, która powstaje przy Szkole Podstawowej nr 7. Skorzystają z niej zarówno uczniowie tutejszej podstawówki, jak i inni miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Co istotne, obiekt powstaje z funduszy prywatnego inwestora. Skorzystają z niego jednak nieodpłatnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Po stronie miasta będzie leżeć pokrycie kosztów związanych z eksploatacją obiektu. Takie rozwiązanie oznacza, że organizacja zajęć wychowania fizycznego odbędzie się praktycznie bezkosztowo dla budżetu miasta, i to w komfortowych warunkach. To ważne, gdyż dotąd uczniowie mieli do dyspozycji jedynie niewielką salę gimnastyczną.

Fot. UM Rumia

Dodatkowo z obiektu – w ramach najmu – będą mogli korzystać inni mieszkańcy Rumi czy stowarzyszenia sportowe. Hala łukowo-namiotowa będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Korzystanie z niej będzie możliwe, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Tak naprawdę hala będzie wyposażona w drugie w Polsce podłoże tego typu, stworzone z najnowocześniejszych materiałów na rynku. Pod trawą ułożona zostanie specjalna warstwa amortyzująca, dzięki której zwiększy się komfort użytkowania, a stawy trenujących będą mniej obciążone. Natomiast na wierzchu, zamiast sztucznego granulatu, znajdzie się warstwa z naturalnego surowca – korka, który nie będzie powodował nieprzyjemnego zapachu oraz obtarć – zapewnia Karol Sikorski, inwestor.

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Obecnie zakończyły się już prace przy konstrukcji samej hali. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe w budynku socjalnym. Prawdopodobnie inwestycja będzie oddana do użytku na początku stycznia 2020 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24