15.11.2019 11:40 5 Kwt/PO Gdańsk

Zarobili na hazardzie co najmniej 10 mln zł, trafili do aresztu

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

W minioną środę (13 listopada) funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze polegającym na nielegalnym urządzaniu gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Sprawcy osiągnęli korzyść majątkową w kwocie co najmniej 10 milionów złotych.

Przez ponad dwa lata zorganizowana grupa przestępcza urządzała nielegalne gry na automatach w lokalach wynajmowanych na podstawione osoby.

Wśród zatrzymanych są osoby, które pełniły rolę kierowniczą w ramach tej grupy przestępczej lub zajmowały się ustalonymi, przydzielonymi im zadaniami, to jest dostarczaniem pieniędzy na depozyty przeznaczone na wypłaty wygranych, pobieraniem pieniędzy z automatów do gier, dostarczaniem automatów do lokali, z których automaty te zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy podczas kontroli celno-skarbowych, konserwacją i naprawą automatów w lokalach, zatrudnianiem i nadzorowaniem pracowników obsługujących klientów w lokalach. W wyniku opisanego procederu sprawcy osiągnęli korzyść majątkową w kwocie co najmniej 10 milionów złotych – informuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Trzy osoby usłyszały zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi im do 10 lat więzienia. Natomiast siedmiu osobom przedstawiono zarzuty uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej – grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo osoby te usłyszały zarzut nielegalnego urządzania gier na automatach, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Łącznie przeszukano 20 miejsc, w których urządzano nielegalne gry na automatach, oraz dodatkowo miejsca zamieszkania podejrzanych. Czynności te realizowane były w Gdańsku oraz innych miejscowościach na terenie województwa pomorskiego.

W rezultacie tych działań zabezpieczono na poczet grożących podejrzanym kar o charakterze majątkowym mienie ruchome, w tym ponad 300 tysięcy złotych, trzy samochody, laptopy, komputery, telefony itp. Zabezpieczono również 53 automaty do gier o łącznej wartości 636 tysięcy złotych oraz gotówkę wyjętą z automatów w kwocie ponad 63 tysięcy złotych – dodaje Grażyna Wawryniuk.

Trzech podejrzanych przebywa w areszcie. Pozostali otrzymali dozór Policji i mają zakaz opuszczania kraju. Pięciu z podejrzanych zostało zobowiązanych do złożenia poręczeń majątkowych w kwotach 5–50 tysięcy złotych.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24