17.11.2019 14:02 4 Kwt/Narodowe Forum Muzyczne

Dwa chóry z Wejherowa wystąpią w finałowym koncercie "Śpiewającej Polski"

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Już w przyszłą niedzielę (24 listopada) o godzinie 12:00 w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się uroczysty koncert finałowy chórów biorących udział w projekcie Akademia Chóralna – "Śpiewająca Polska", edycja 2019. W wydarzeniu weźmie udział osiem chórów z terenu województwa pomorskiego: z Tczewa, Kościerzyny, Pinczyna, Gdańska, Elbląga, Szemuda i Wejherowa

W uroczystym koncercie wezmą udział dwa chóry z Wejherowa: Chór szkolny Szkoły Podstawowej nr 9 pod dyr. Aleksandry Janus oraz Chór Szkolny Szkoły Podstawowej nr 5 pod dyr. Agaty Jasińskiej-Krajnowskiej – informuje Ewa Rocławska, Kurator Akademii Chóralnej – "Śpiewająca Polska" region pomorski.

Przypomnijmy, że Śpiewająca Polska wspiera rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych przez dofinansowywanie godzin lekcyjnych, sprawowanie opieki merytorycznej nad chórami i dyrygentami, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów, a także zamawianie kompozycji przeznaczonych dla chórów dziecięcych i młodzieżowych.

Co roku w całej Polsce organizowanych jest około 40 koncertów, w tym dwa finałowe, z udziałem wybranych chórów z danej edycji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24