18.11.2019 11:26 0 mike/Pomorskie.eu

Poradzą przyszłym mamom, jak zadbać o zdrowie

Fot. Pixabay.com

Już w najbliższą środę (20 listopada), w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się konferencja skierowana do przyszłych mam pt. „Zdrowa Mama – Zdrowy Maluch”. Prelegenci przedstawią wykłady dotyczące zdrowotnych i psychologicznych problemów w ciąży czy zasad zdrowego żywienia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ciąża to dla wielu kobiet nie tylko czas radosnego wyczekiwania na narodziny upragnionego dziecka, ale i etap wątpliwości, niepokoju, a niekiedy wręcz strachu o zdrowie własne i dziecka. Aby rozwiać obawy, przyszłe mamy mogą wziąć udział w konferencjach, takich jak organizowana w środę, Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Podczas spotkania będą poruszane tematy związane z insulinoopornością w ciąży, karmieniem piersią, pierwszą pomocą noworodka, ćwiczeniami dla kobiet w ciąży, trudnościami życia codziennego, poradami kosmetycznymi. Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z działalnością Szkoły Rodzenia – Zostań Mamą w Redłowie i pierwszego na Pomorzu Banku Mleka Kobiecego, działającego w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni – czytamy na stronie Pomorskie.eu.

Przyszłe mamy będą mogły też znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. diety w czasie ciąży czy roli masażu niemowlęcia. Szczegółowy program konferencji można znaleźć tutaj. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 w Sali Morskiej PPN-T i potrwa około pięć godzin. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy zarejestrować swój udział drogą elektroniczną, pod adresem e-mailowym [email protected]. Honorowy patronat nad konferencją objęli Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, oraz Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24