27.11.2019 08:45 0 Kwt/KWP Gdańsk

Trójmiasto: Nękał kobiety zajmujące się modelingiem

Źródło: KWP Gdańsk

Policjanci z Gdańska zatrzymali 31-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który nękał kobiety, rozsyłając im, mimo wyraźnego sprzeciwu, wiadomości, filmy i zdjęcia przedstawiające czynności seksualne z użyciem akcesoriów erotycznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Mundurowi zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości od kilku miesięcy prowadzili śledztwo dotyczące przestępstw, do jakich dochodziło w sieci.

Sprawca za pośrednictwem portali społecznościowych i komunikatorów internetowych wysyłał do grupy kobiet, zajmujących się modelingiem oraz pracujących w charakterze hostess, nieobyczajne zdjęcia i filmy bez wizerunku twarzy przedstawiające czynności seksualne z użyciem akcesoriów erotycznych, a także wiadomości o charakterze seksualnym. Mimo wyraźnego sprzeciwu nękanych kobiet, sprawca nie przestawał nękać swoich ofiar, a nawet stawał się bardziej nachalny i agresywny, twierdząc, że sam zdecyduje, kiedy zakończyć znajomość – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Policjanci dotarli do kilku pokrzywdzonych kobiet i zebrali dowody świadczące o przestępczej działalności stalkera. Okazuje się, że gnębił on około 30 kobiet z całej Polski, korzystając z kilkudziesięciu telefonów oraz kilkunastu profili społecznościowych. Został zatrzymany pod koniec minionego tygodnia. 31-latek związany jest z branżą informatyczną.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli m.in. gadżety erotyczne, odpowiadające wyglądem przedmiotom uwiecznionym na zdjęciach przesyłanych do nękanych kobiet. Zabezpieczono komputery, telefony komórkowe i przedmioty wykorzystywane do popełnienia przestępstwa. Zatrzymany został przewieziony do gdańskiej komendy wojewódzkiej i usłyszał sześć zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że lista zarzutów zostanie rozszerzona – informuje KWP Gdańsk.

Za uporczywe nękanie innej osoby grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24