27.11.2019 14:00 0 mike/mat. pras.

Już po raz 17. zmotoryzowani Mikołaje zawładną Trójmiastem

Mat. pras./archiwum

To największe tego typu wydarzenie w Polsce. Już w najbliższą niedzielę (1 grudnia) kawalkada zmotoryzowanych Mikołajów przejedzie w szczytnym celu ulicami Gdańska, Sopotu i Gdyni. To już 17. odsłona akcji dobroczynnej „Mikołaje na Motocyklach”, z której dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom.

Na tę imprezę przymyka oko nawet większość kierowców, którzy niezbyt przychylnie przyjmują komunikaty o zamknięciach głównych ulic Trójmiasta. Barwna, głośna i radosna kawalkada zbierze się około godziny 10:00 i wyruszy ok. godziny 11:00 spod Stadionu Energa w Gdańsku. Przejeżdżając przez Sopot, uczestnicy przejazdu dotrą na Skwer Kościuszki w Gdyni.

Aby uczestniczyć w paradzie, trzeba wykupić cegiełkę za co najmniej 25 złotych. Mamy kilkanaście punktów, w których można je nabyć. Można je też kupić przed samym wjazdem na paradę, choć wtedy będzie ona trochę droższa – minimum 30 złotych. Pieniądze z zakupu cegiełek pójdą na zakup obiadów w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych – wyjaśnia Grzegorz Świeżawski, prezes Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego

Wpłaty, które zostaną przelane na podany numer konta, będą przeznaczone na paczki. Te trafią do domów dziecka i innych placówek.

Co roku robimy około 500 paczek, które po paradzie rozwozimy w różne miejsca – do domów dziecka czy szpitali. Zawozimy też środki higieniczne do hospicjum w Gdyni – dodaje Grzegorz Świeżawski.

Mat. pras./archiwum

Co jeszcze trzeba zrobić, aby zostać zmotoryzowanym Świętym Mikołajem? Konieczny będzie okolicznościowy strój świętego, choć w poprzednich paradach nie zabrakło również pomocników Mikołaja – Śnieżynek czy Reniferów. I oczywiście wspaniałych maszyn – motocykli, motorowerów, skuterów czy quadów. Konieczny będzie też optymizm i dobry humor, ale każdy, kto choć raz brał udział w paradzie, dobrze wie, że o tym nie trzeba przypominać.

Mat. pras./archiwum

Mat. pras./archiwum

Dla formalności przypominamy – pojazdy powinny być dopuszczone do ruchu, a kierujący muszą posiadać odpowiednie uprawnienia. Szczegółowy regulamin imprezy jest dostępny tutaj. Warto też odwiedzić profil facebookowy akcji.

Mat. pras./archiwum

W 2003 roku, podczas pierwszej edycji przejazdu, wzięło w nim udział zaledwie dziewięć osób. Jak mówi Grzegorz Świeżawski, w ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyło około 2200 maszyn. Niewykluczone, że w trakcie bieżącej edycji wydarzenia frekwencja będzie jeszcze wyższa. To jednak zależy od kilku czynników, a przede wszystkim – od pogody. Uczestnicy przejazdu dotrą na Skwer Kościuszki w Gdyni około godziny 12:00. Tam też odbędzie się charytatywna zbiórka pieniędzy oraz koncerty.

Mat. pras./archiwum

Ubiegłoroczna zbiórka zakończyła się sukcesem – udało się zebrać ponad 53 tys. złotych. Kwota została przeznaczona na przygotowanie prawie 11 tys. posiłków dla dzieci z 10 ośrodków szkolno-wychowawczych. Podobnie będzie w tym roku. Akcją pomocy mają być objęte również placówki z Pucka i Wejherowa. Warto zaznaczyć, że już od wielu lat także motocykliści z Nordy chętnie wcielają się w role zmotoryzowanych Świętych Mikołajów, czynnie wspierając całe przedsięwzięcie.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24