29.11.2019 13:00 5 Kwt/KWP Gdańsk

Rusza akcja 'Andrzejki'. Będzie więcej policjantów na drogach

Zdjęcie ilustracyjne/źródło: MSWiA

W piątek 29 listopada pomorscy policjanci przeprowadzą działania pn. „Andrzejki”. W trakcie akcji, mundurowi zajmą się wyeliminowaniem z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci zwrócą także uwagę na prędkość poruszających się autami kierowców.

Od godziny 18:00 w piątek do godziny 10:00 w sobotę na pomorskich drogach użytkownicy dróg mogą się spodziewać wzmożonych kontroli trzeźwości oraz prędkości.

Do działań „Andrzejki” zostaną także zaangażowani policjanci należący do grupy SPEED. Trudne warunki atmosferyczne wymagają zachowania szczególnej ostrożności oraz przestrzegania przepisów – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Andrzejki to idealny dzień na imprezowy wypad ze znajomymi. Kluby i hotele oferują szeroki wachlarz atrakcji na noc ostatnich hucznych zabaw przed adwentem. Nawet niewielka ilość alkoholu ma jednak wpływ na czas reakcji kierowcy. Środki odurzające oraz nadmierna prędkość tworzą bardzo niebezpieczną mieszankę, której następstwem może być tragiczne zdarzenie drogowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24