29.11.2019 15:50 0 rp/miasto.reda.pl

Zintegrowany bilet dla Pomorza: Fala dotarła też do Redy

Źródło: Pomorskie.eu

2 grudnia (poniedziałek) o godzinie 15:00 odbędzie się otwarte spotkanie informacyjnym dotyczące nowoczesnego systemu płacenia za przejazdy w transporcie publicznym, który jak zaznacza redzki magistrat, zrewolucjonizuje podróżowanie w województwie pomorskim. Zintegrowany bilet Fala zostanie wprowadzony już w połowie 2020 roku.

„Fala” obejmie swoim zasięgiem całe Pomorze – także tereny oddalone od Gdyni, Sopotu czy Gdańska o ponad 100 kilometrów. Wspominaliśmy już o tym, że ten bilet będzie funkcjonował m.in. w Wejherowie i Pucku. Przypomnijmy – zintegrowany bilet będzie jednym z najbardziej nowoczesnych systemów płacenia za przejazdy komunikacją publiczną w Polsce. Czytniki kart będą montowane na przystankach kolejowych oraz w pojazdach komunikacji miejskiej. Wydanych zostanie blisko 300 tysięcy kart-nośników identyfikacji NFC.

Reda również planuje dołączyć do tego grona i już najbliższy poniedziałek (2 grudnia) zorganizowane zostanie spotkanie w tej sprawie.

Celem spotkania jest przekazanie informacji o tworzonym systemie płacenia za przejazdy komunikacja miejską Fala, a także przeprowadzenie prostych warsztatów na temat funkcjonowania transportu publicznego w naszym województwie – tłumaczą w redzkim magistracie.

W trakcie spotkania zostanie przeprowadzona anonimowa ankieta. Odpowiedzi mieszkańców posłużą do przygotowania analizy marketingowej poprzedzającej wdrożenie na terenie regionu nowego, wspólnego systemu biletowego Fala.

Spotkanie ma charakter otwarty i jest dedykowane wszystkim mieszkańcom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24