01.12.2019 17:30 0 raz

Już po raz 17. zmotoryzowani Mikołaje zawładnęli Trójmiastem

fot. Łukasz Razowski

Było czerwono, głośno, i przede wszystkim niezwykle wesoło i przyjemnie. To największe tego typu wydarzenie w Polsce. W niedzielę (1 grudnia) kawalkada zmotoryzowanych Mikołajów przejechała w szczytnym celu ulicami Gdańska, Sopotu i Gdyni. To już 17. odsłona akcji dobroczynnej „Mikołaje na Motocyklach”, z której dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom.

Na tę imprezę przymyka oko nawet większość kierowców, którzy niezbyt przychylnie przyjmują komunikaty o zamknięciach głównych ulic Trójmiasta. Barwna, głośna i radosna kawalkada zebrała się około godziny 10:00 i wyruszy ka spod Stadionu Energa w Gdańsku. Przejeżdżając przez Sopot, uczestnicy przejazdu dotarli na Skwer Kościuszki w Gdyni.

Aby uczestniczyć w paradzie, trzeba było wykupić cegiełkę za co najmniej 25 złotych. Pieniądze z zakupu cegiełek pójdą na zakup obiadów w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych – wyjaśniał Grzegorz Świeżawski, prezes Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego

fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Łukasz Razowski fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Łukasz Razowski fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Łukasz Razowski fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Mieszko Weltrowski/TTM fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski fot. Łukasz Razowski

Co roku robimy około 500 paczek, które po paradzie rozwozimy w różne miejsca – do domów dziecka czy szpitali. Zawozimy też środki higieniczne do hospicjum w Gdyni – dodał Grzegorz Świeżawski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24