02.12.2019 10:20 3 rp/TTM

Zwalczyli jesienną chandrę i pomogli Maćkowi z Redy

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Rozpoczęli świąteczny miesiąc od prezentu dla Maćka z Redy. W niedzielę (1 grudnia) dla małego wojownika zorganizowano festyn, podczas którego udało się zabrać prawie 12,5 tysiąca złotych. To już kolejny przykład szczodrości i dobroci mieszkańców Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Iście grudniowa pogoda nie odstraszyła chętnych od wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji. Podczas niedzielnego (1 grudnia) festynu udało się łącznie zebrać 12 427 złotych.

Atrakcji i możliwości wsparcia finansowego – poza puszkami ze zdjęciem Maćka – było wiele. Były słodkie wypieki, kaszubskie przysmaki domowej kuchni, a nawet loterie fantowe.

Program naszej dzisiejszej imprezy jest wypełniony po brzegi – komentował na festynie Sebastian Browarczyk, kierownik sekcji lekkoatletycznej UKS 1 Reda. – Poza licznymi stoiskami, pokazami, koncertami i licytacjami, przygotowaliśmy rywalizacje sportowe.

Ponad 300 biegaczy w różnym wieku zjawiło się na linii startu. Dla najmłodszych był to dystans 200 metrów. Na ten bieg zapisało się niemal 60 małych sportowców poniżej 6. roku życia. Dla dorosłych – dystans pięciu kilometrów.

Frekwencja nam dopisała, liczymy też na to, że taka impreza będzie motywacją do ruszenia się z kanapy – Dodaje Monika Formella, organizatorka imprez charytatywnych. – Biegacze to przede wszystkim zwykli ludzie, którzy kiedy tylko mogą i mają okazję, to pomagają. Uważamy, że sportem najłatwiej przyciągnąć ludzi.

Na festynie w Redzie nie zabrakło samego Maćka, który przechadzał się po placu, a będąc na scenie, czuł się jak ryba w wodzie. Dopingował też innych biegaczy i jak dodają organizatorzy oraz rodzina, ma się coraz lepiej.

Dzisiejsza impreza przerosła moje najśmielsze oczekiwania – mówiła podczas festynu Agnieszka Głodowska, mama Maćka. – To dla nas pozytywny kop energii na cały przyszły rok, że idzie wszystko ku dobremu. Wydawało mi się, że Maciek nie do końca wie, co tutaj się dzieje, ale patrzę na niego i wiem, że on doskonale sobie z wszystkiego zdaje sprawę.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Festyn zorganizowali wspólnie UKS 1 oraz Miasto Reda.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24