02.12.2019 16:12 0 rp/TTM

W Luzinie posypały się nagrody sportowe

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Luzińscy sportowcy zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia podczas Gali Sportu, która odbyła się w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki (30 listopada). Jak zaznaczają organizatorzy, raz do roku jest to okazja żeby podziękować również trenerom, darczyńcom i rodzicom.

Lista podziękowań za sportowe osiągnięcia jest długa, ponieważ o tym, że Luzino słynie ze sportu wiemy nie od dziś. Na uroczystej gali podsumowującej mogliśmy usłyszeć o tym, że na hasło „Luzino” nikt nie robi już wielkich oczu, a ta miejscowość od dłuższego czasu kojarzy się z wielkimi sportowymi wydarzeniami.

Ile razy pytają mnie gdzie jadę to kiedy odpowiadam, że do Luzina to wszyscy wiedzą przede wszystkim gdzie Luzino się znajduje i po co tam jadę, ponieważ to miejsce jest związane ze sportem, tu warto być – wspominała Henryka Krzywonos-Strycharska, poseł na Sejm RP.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Podczas uroczystej gali najważniejszym wynagrodzeniem ciężkiej pracy sportowców były nagrody Wójta Gminy Luzino, dla tych, którzy w roku ubiegłym zdobyli medale na arenie ogólnopolskiej a często też międzynarodowej.

To dla nas, ludzi związanych z treningami na co dzień, ważne wydarzenie – zaznaczał Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino. – Możemy sobie dziś wzajemnie podziękować za ten emocjonujący rok.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Ze sportem ściśle jest tutaj związanych 600 młodych 200 osób dorosłych, którzy uczęszczają do różnych klubów i starają się łączyć życie prywatne z aktywnością fizyczną. Praca ta często nie jest łatwa, ale takie dni jak te, warte są włożonej pracy.

Te nasze uśmiechy w dniu dzisiejszym są uzasadnione, przede wszystkim z tego tytułu, że nasza drużyna naprawdę ciężko pracowała przez ten rok – mówił Sylwester Piątek, trener drużyny dziewcząt GOSRiT Luzino.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Za jakiś czas chciałabym być zawodową pięściarką i móc otworzyć własny klub, w którym będę nauczać innych – komentowała Zuzanna Kalbarczyk, nagrodzona za osiągnięcia sportowe w kick boxingu.S

Czyli razem ze swoimi starszymi kolegami budować przyszłość luzińskiego sportu i rozsławiać region nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami, czego należy życzyć całej sportowej rodzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24