04.12.2019 15:30 2 Kwt

Oddaj życiodajny płyn w Kosakowie

Fot. archiwum/TTM

Mieszkańcy gminy Kosakowo będą mieli okazję podzielić się krwią. Ostatnia w tym roku akcja honorowego poboru krwi w Kosakowie odbędzie się w czwartek (5 grudnia) o godzinie 9:00 i potrwa cztery godziny. Ambulans HDK zaparkuje przy Urzędzie Gminy Kosakowo, przy ulicy Żeromskiego 69.

Akcja honorowego krwiodawstwa ma zachęcić do udziału w szlachetnej akcji, która ma na celu pomoc potrzebującym daru życia.

Październikowa akcja poboru krwi w Kosakowie zakończyła się rekordowym rezultatem, do potrzebujących trafiło ponad 13 litrów cennego płynu – mówi Andrzej Śliwiński, prezes Kosakowskiego Klubu HDK, przewodniczący Rady Gminy Kosakowo. – W czwartek (5 grudnia), tuż przed Mikołajkami, spotykamy się ostatni raz w tym roku, aby wspomóc chorych, honorowo oddając krew. Zapraszam od godziny 9:00 do 13:00 przed Urząd Gminy Kosakowo, tu będzie oczekiwał ambulans HDK.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18–65 lat. Aby podzielić się krwią, trzeba zabrać ze sobą jeden z ważnych dokumentów tożsamości, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka, książeczka wojskowa z wpisanym numerem PESEL). Przed pobraniem krwi należy spożyć lekki posiłek i wypić co najmniej pół litra wody. Przy rejestracji konieczne jest wypełnienie stosownego formularza.

Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Z kolei krwiodawstwo jest jednym z największych dowodów ludzkiej solidarności.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24