03.12.2019 13:30 5 mike

Rumia: Długo wyczekiwane światła wreszcie działają

Źródło: UM Rumia

Kierowcy i piesi w Rumi wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Po kilku tygodniach oczekiwania uruchomiono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego. Bezpieczeństwo w tym rejonie miasta powinno ulec wydatnej poprawie.

Tymczasowe przyłącze energetyczne, które miało zapewniać funkcjonowanie nowej sygnalizacji świetlnej w Rumi, pierwotnie powinno być wykonane do 15 listopada br. Tak się jednak nie stało. Zaskoczeni tą sytuacją kierowcy, próbowali się dowiedzieć, kiedy w pełni będą mogli wykorzystać nową infrastrukturę. Jednak, mimo starań ze strony rumskiego magistratu, brakowało konkretnych terminów. Nie udało się nam również uzyskać takiej informacji od przedstawicieli spółki Energa, która, wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, była powiązana z tą inwestycją.

Natomiast Urząd Miasta Rumi przekazał nam w drugiej połowie listopada, że zazwyczaj spółka Energa realizuje połączenie urządzeń do sieci – po załatwieniu wszystkich formalności – w ciągu trzech tygodni. I chociaż ten termin również nie był oczywisty, wszystko wskazuje na to, że udało się go dotrzymać.

Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia

Przypomnijmy – wedle obowiązujących przepisów oficjalny odbiór sygnalizacji świetlnej, a więc również wykonanie docelowego przełącza, może jeszcze potrwać ponad rok. Na szczęście, tych niedogodności nie odczują już ani kierujący, ani piesi. W tym czasie sygnalizacja będzie funkcjonować normalnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24