05.12.2019 20:23 5 NW/CBŚP

Narkotyki warte ponad 2 miliardy złotych - CBŚP zlikwidowało fabrykę kokainy

Źródło: CBŚP

Zabezpieczono prawie dwie tony kokainy oraz opium i zatrzymano siedmiu podejrzanych w tej sprawie mężczyzn. Na koncie KAS i CBŚP zapisał się ogromny sukces – służby rozbiły grupę przestępczą i zlikwidowały fabrykę kokainy. Narkotyki wyceniono wstępnie na 2,2 miliarda złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Od pewnego czasu grupa przestępcza znajdowała się „na celowniku” służb, które działania prowadziły na terenie trzech województw: pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. W sobotę (30 listopada) z Niemiec do Polski przyjechało pięciu mężczyzn – czterech obywateli Kolumbii i obywatel Iranu, który przebywał w Niemczech. Podejrzani osiedlili się na posesji w Poznaniu. Okazało się, że wraz z dwoma Polakami w bardzo krótkim czasie stworzyli swego rodzaju laboratorium, w którym wytwarzali i przetwarzali kokainę.

Źródło: CBŚP

3-331824.jpg

W środę (4 grudnia) KAS i CBŚP przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymano siedmiu wyżej wymienionych mężczyzn. W trakcie akcji mundurowi zlikwidowali również magazyn, który służyć miał do przechowywania narkotyków.

Do Niemiec trafić miało 10 kilogramów kokainy. Zabezpieczono także około 600 litrów zawiesiny zawierającej kokainę (faza produkcji), kilkaset litrów różnego rodzaju chemikaliów, aparaturę laboratoryjną, a nawet specjalistyczną prasę hydrauliczną z formą zawierającą logo kartelu kolumbijskiego, informuje CBŚP.

Źródło: CBŚP

Zatrzymany obywatel Iranu przed środowym zatrzymaniem mieszkał na terenie Niemiec. Współpracujące z Polską niemieckie służby znalazły w jego mieszkaniu 19,5 kilograma opium (heroiny), kokainę, komplet fałszywych francuskich dokumentów ze zdjęciami zatrzymanego, wagi, telefony, 4 tysiące euro oraz notatki.

Źródło: CBŚP

Źródło: CBŚP

Efektem ciężkiej pracy i zaangażowania, prócz zatrzymania siedmiu przestępców działających w Poznaniu, udało się również przejąć nielegalny towar w gdyńskiej bazie kontenerowej.

Źródło: CBŚP

Przy pomocy specjalistycznych urządzeń skanujących i psa przeszkolonego do wykrywania środków odurzających, służby dotarły także do dwóch kontenerów, które oficjalnie miały zawierać węglan wapnia, czyli kredę. Te przyjechały do Polski z Kolumbii. Badania, w które włączyli się policjanci z CBŚP z Zarządu w Gdańsku i Poznaniu potwierdziły, że w workach z kredą umieszczona została kokaina (w 74 workach spośród 1600, ukryte było 1850 kilogramów tego narkotyku).

Źródło: CBŚP

Źródło: CBŚP

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie prokurator postawi im zarzuty. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24