06.12.2019 15:10 0 rp/TTM

Będzie pięć razy więcej kamer w Pucku

Fot. Marek Trybański/TTM

W przyszłym roku w Pucku – na rewitalizowanym obszarze miasta – rozbudowany zostanie system monitoringu. Wykonawca tego zadania to konsorcjum firm, którego liderem jest Telewizja Kablowa Chopin. Łącznie na słupach i budynkach mieszkalnych przybędą 72 kamery.

Te podpisy zapowiadają kolejną inwestycję, która będzie zrealizowana w ramach Rewitalizacji Centrum Pucka. Już niebawem w mieście powstanie kilkanaście nowych punktów monitorowania.

Wszystkie informacje będą spięte w jednym miejscu, czyli trafią do straży miejskiej, z przekazaniem sygnału dalej do jednostki powiatowej policji – tłumaczy Bogdan Łaga, prezes Zarządu Telewizji Kablowej Chopin. – Jest również taka możliwość, żeby przesłać ten sygnał do Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Do tej pory w miejskim systemie znajdowało się 17 kamer; teraz ta liczba znacząco wzrośnie. W ramach inwestycji powstanie pięć razy więcej punktów z kamerami monitoringu.

Cel jest prosty – mamy się czuć bezpiecznie, bardziej komfortowo – zaznacza Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. – Liczba kamer jest ogromna, będą one ulokowane w kilkunastu miejscach, na budynkach lub na słupach.

Wszystkie kamery, jak zaznacza burmistrz Pucka, mają być podłączone do systemu w kwietniu przyszłego roku. Mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ potrzeba kontrolowania łamania prawa jest w mieście powiatowym spora.

Będziemy mogli reagować na chuligańskie wybryki – dodaje burmistrz. – Słyszymy o wielu takich akcjach, zdemontowaliśmy nawet ławki w parku Dziejów Pucka, ponieważ czekamy na monitoring w tym miejscu. Dopiero kiedy będzie kamera, będziemy mogli wrócić do tego tematu.

Fot. Marek Trybański/TTM

Podpisana umowa opiewa na kwotę ponad 400 tysięcy złotych, z czego 220 tysięcy to środki zewnętrzne.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24