07.12.2019 20:00 0 NW/gdynia.pl

Place zabaw oczami młodych gdynian

Źródło: gdynia.pl

Młodzież stworzyła przestrzenne projekty placów zabaw. Ich zdaniem powinny pobudzać zmysły i zachęcać do aktywności. Dzieci w swych planach zawarły m.in. trampoliny, domki na drzewie czy parki linowe. Projektom uczniów z Gdyni przyglądały się władze miasta.

Pomysły w formie 3D i każdy dostosowany do innej przestrzeni: leśnej, wodnej, piaszczystej i parkowej – dzieci z 5 i 6 klasy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 puściły wodze fantazji i zaprezentowały jak ich zdaniem powinny wyglądać place zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: gdynia.pl

Źródło: gdynia.pl

Swoje pomysły miały okazję przenieść na papier podczas warsztatów z planowania przestrzeni miejskiej, które odbyły się w listopadzie w Centrum Aktywności Rodziny.

Źródło: gdynia.pl

Źródło: gdynia.pl

Zaproponowane przez młodzież rozwiązania są bezpiecznie ale i intrygujące. Nadają się dla osób w różnym wieku, ponieważ każdy znajdzie tam coś dla siebie – od tradycyjnych huśtawek, karuzeli czy zjeżdżalni, po park linowy, ścianki wspinaczkowe czy trampoliny. Do kreatywnych propozycji zaliczyć można także fortepian na podłodze czy patyki, z których można zbudować szałas.

Źródło: gdynia.pl

We wtorek (3 grudnia) pracom młodych projektantów przyglądały się władze miasta, na czele z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24