08.12.2019 10:20 0 NW/pomorskie.eu

Nawet 80 tysięcy dofinansowania na działania artystyczne

Źródło: pomorskie.eu

Masz zacięcie artystyczne i chciałbyś zorganizować koncert? A może masz pomysł na warsztaty lub spektakl i potrzebujesz finansowego wsparcia? Jest to możliwe, ponieważ składając swój pomysł ,masz szansę na nawet osiemdziesiąt tysięcy złotych dofinansowania. Łączna pula grantów, która przyznana zostanie w 2020 roku wynosi 1,4 miliona złotych.

Ruszyły dwa konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych, które chciałyby spełnić się w sferze artystycznej. Przegląd filmów, koncert, wystawa – to tylko niektóre z propozycji, które można zrealizować. Ważne, by działania te integrowały mieszkańców i promowały pomorską kulturę. W zależności od projektu artysta może uzyskać wsparcie w kwocie do 40 tysięcy złotych lub 80 tysięcy.

Chcemy wesprzeć organizacje pozarządowe, które promują kulturę pomorską, artystów, twórców, a także język regionalny i zabytki – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Działania oddolne świetnie uzupełniają ofertę samorządowych instytucji kultury, integrują mieszkańców i odpowiadają na potrzeby Pomorzan. W poprzedniej edycji konkursu rozpatrzyliśmy 165 wniosków z całego województwa, a dofinansowanie otrzymało 76 projektów. Mam nadzieję, że artystom nie zabraknie pomysłów i przedstawią nam ciekawe propozycje działań – podkreśla Struk.

Projekty powinny przede wszystkim wzbogacić ofertę artystyczną i kulturalną pomorza tak, by zaznajamiać społeczeństwo z mniejszościami etnicznymi czy integrować imigrantów. Rok 2020 należeć będzie do Jana Pawła II, Romana Ingardena i Leopolda Tyrmanda. Działania skierowane na te sylwetki będą brane szczególnie pod uwagę, podaje pomorskie.eu.

W tym roku zmieniły się zasady przyznawania grantów, wzory ofert, umów i sprawozdań. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę. W ocenie projektów większy nacisk kładziemy na merytoryczną zawartość ofert, a kwestie finansowe zostały nieco uproszczone – podkreśla Małgorzata Szymańska z Departamentu Kultury UMWP.

Dokumenty można składać do 30 grudnia 2019 roku w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego lub przesłać na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Ul. Okopowa 21/27 80-810 Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24