07.12.2019 12:50 1 NW

Weekend Cudów 2019 Szlachetnej Paczki

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Sobota i niedziela (8-9 grudnia) to tzw. Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. To właśnie w te dni paczki przygotowywane przez wolontariuszy i darczyńców trafią do rąk rodzin, które biorą udział w 19. edycji programu. Pomoc jaka w 2018 roku przekazana została potrzebującym wyniosła ponad 47 milionów złotych.

Osoby, które zdecydowały się przygotować paczkę dedykowaną wybranej rodzinie w ten weekend dostarczają je do magazynów. Następnie wolontariusze udają się z prezentami do rodzin. Po spotkaniu piszą specjalne podziękowania dla osób zaangażowanych w pomoc oraz szczegółową relację z tego wydarzenia.

To jest niesamowite przeżycie. Jesteśmy zawszy wszyscy niezwykle wzruszeni – komentuje jedna z wolontariuszek.

To doświadczenie daje przede wszystkim kopa do działania. Szybko zaczynamy doceniać to, co mamy. Możemy zobaczyć z jakimi problemami zmagają się ludzie na co dzień i dopiero wtedy dociera do nas, że nasze błahostki są niczym w porównaniu do tego, co przeżywają niektórzy ludzie – dodaje Ania Laga-Szymańska, wolontariuszka.

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Darczyńcami są różne firmy oraz pojedyncze osoby, które do akcji zachęcają również swoich znajomych. W ten sposób grono społeczników powiększa się i co roku rodziny mogą liczyć na wspaniałe pakunki. Święta to czas wyjątkowy, dlatego prócz potrzebnych rzeczy do użytku dnia codziennego, takich jak pralki, lodówki, kuchenki gazowe czy artykuły spożywcze i chemiczne, nie zapomina się, by w tym czasie podarować każdemu czegoś specjalnie dla niego – na przykład wymarzonych zabawek dla tych najmłodszych.

W tym roku w Wejherowie i okolicach obdarowujemy 49 rodzin. Chcielibyśmy żeby z każdym rokiem tych potrzebujących było coraz mniej, niestety jest wręcz odwrotnie. Pomocy potrzebują m.in. osoby starsze i schorowane czy rodziny, których sytuacja finansowa nie jest najlepsza – mówi Iwona Kaluza, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki w Wejherowie.

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Oficjalny finał szlachetnej paczki odbywa się w czerwcu i właściwie chwilę po nim rozpoczyna się już kolejna edycja. Organizatorzy i społecznicy z rodzinami współpracują niemalże cały rok – nie jest to tylko jednorazowa pomoc w okresie świątecznym. W tym roku chętnych do pomocy zebrało się prawie trzydziestu. Ponadto osoby dodatkowe, które m.in. zaangażowały się w pomoc w pakowaniu paczek do samochodów

Miałam takie marzenie w tym roku, że chciałabym zrobić coś więcej. Postanowiłam trochę wolnego czasu wykorzystać w nieco lepszy sposób i pomóc innym. Zgłosiłam się do programu, przeszłam rekrutację i udało mi się zaopiekować rodziną z naszego rejonu. Trafiłam na wspaniałych ludzi – mamę z dwójką dzieci. Jestem naprawdę szczęśliwa, że mogę pomóc właśnie kobiecie, której życie się skomplikowało i która stara się wyjść na prostą. Ona nie widzi świata poza swoimi synami i bardzo potrzebuje wsparcia ludzi o dobrych sercach. Mam nadzieję, że przez najbliższy czas nasza współpraca będzie się fajnie układała – powiedziała Daria Wasilewska, wolontariuszka z rejonu wejherowskiego.

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Fot. Katarzyna Rachańska TTM

Aby zostać wolontariuszem bądź wesprzeć wybraną rodzinę, wystarczy zgłosić się poprzez stronę internetową Szlachetnej Paczki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24