07.12.2019 17:17 2 NW

Jarmark Świąteczny i Mikołajki w Pucku

Fot. Katarzyna rachańska TTM

Mieszkańcy Pucka wraz ze świętym Mikołajem świętowali 6 grudnia. W sobotę (7 grudnia) na Starym Rynku odbyły się Mikołajki. W programie pojawiła się cała masa atrakcji, takich jak spektakle, pokazy iluzjonistyczne, karuzele, przejażdżki konne czy pokaz sztucznych ogni.

Przed rozpoczęciem imprezy burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska i święty Mikołaj odwiedzili pucki szpital, a dokładnie oddział pediatrii, by spotkać się z chorymi dziećmi. Stamtąd przybyli białą karetą na Stary Rynek, gdzie odbywało się całe wydarzenie.

Impreza Mikołajkowa w Pucku rozrasta się z roku na rok. Jest to wydarzenie szczególnie przyjemne dla tych najmłodszych. Jednak starsi też z pewnością znajdują tu coś dla siebie. Mamy pokazy iluzjonistyczne, pokaz fireshow, karuzele wenecką, kucyki, zajęcia plastyczne czy malowanie twarzy – powiedziała Hanna Pruchniewska.

Oprócz tego Urząd Miasta w Puck zorganizował także Jarmark Świąteczny, który trwa od soboty do niedzieli (7-8 grudnia). Jarmark to okazja do tego, by przed świętami, które są już coraz bliżej, zaopatrzyć się w wyjątkowe prezenty, dekoracje czy regionalne przysmaki.

O godzinie 16:00 nastąpił natomiast punkt kulminacyjny, gdyż na rynku została zapalona, słynna już w całej Polsce, krzywa choinka.

Choinka jest naturalna i myślę, że to nas wyróżnia wśród wielu miast. To, co sztuczne można stworzyć idealnie, natomiast naturalne rzeczy mają pewne niedoskonałości. A więc nasza świąteczna choinka jest w tym roku odrobinę krzywa. Dlaczego? Bo taka po prostu urosła, a my postanowiliśmy jej nie wykluczać – mówiła burmistrz.

Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM Fot. Katarzyna rachańska TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24