08.12.2019 14:30 0 NW/rumia.eu

W Rumi podsumowali pół roku działań seniorów

Fot. UM Rumia

Zakończył się projekt „Akademia Seniorów w Rumi”, w którym udział brało osiemdziesięciu seniorów z Rumi, Wejherowa, Gdyni i Słupska. Przez pół roku grupa spotykała się, podejmując liczne działania, by m.in. wspierać proces aktywnego starzenia się czy propagować międzypokoleniowy dialog.

We wtorek (3 grudnia) w jednym z rumskich hoteli podsumowano projekt, który realizowany był od czerwca do grudnia br. przez Stowarzyszenie Rumski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

W ramach spotkań seniorzy podejmowali się różnego rodzaju działań. Brali udział w konferencjach, kolegiach czy III Wielkim Kongresie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Program w swoich założeniach chciał pomóc osobom 60+ m.in. w propagowaniu pozytywnego wizerunku starszych pokoleń, wychodzeniu ze strefy komfortu i aktywnym starzeniu się, podaje rumia.eu.

Niejednokrotnie poprzez swoją radość, sprawność fizyczną i intelektualną oraz kreatywność zaprzeczaliście stwierdzeniu, że jesteście seniorami. Wy jesteście po prostu młodzieżą w stosownym wieku. Dlatego, żebyście mogli funkcjonować jak do tej pory, staramy się stworzyć wam w Rumi jak najlepsze warunki, oczywiście na tyle, na ile możemy. Pamiętajcie o tym, że jesteście nam potrzebni, a wiek to tylko liczba – podsumowywał Piotr Wittbrodt, zastępca prezydenta Rumi.

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Zwieńczeniem konferencji był wykład pt. Metody na zdrowe życie, czyli jak zachować wewnętrzną młodość?.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24