11.12.2019 10:25 2 Kwt

Ulica Morska w Rewie została wyremontowana

Źródło: Facebook/powiat pucki

Ulica Morska w Rewie została poszerzona, droga zyskała też nową nawierzchnię. Mieszkańcy Rewy i turyści mogą również korzystać z utwardzonego pobocza oraz nowego przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Wiklinowej.

Zakończył się długo wyczekiwany remont ulicy Morskiej w Rewie. Komfort jazdy poprawiła nowa nawierzchnia oraz utwardzone pobocze od niezabudowanej strony drogi. Na odcinku ponad 700 metrów od skrzyżowania z ulicą Wałową w kierunku Rewy jezdnia została poszerzona.

Dodatkowo poprawie uległa jakość zjazdów w kierunku posesji i chodnika wiodącego wzdłuż zabudowań. Z przebudowy drogi skorzystają również piesi. Przy skrzyżowaniu ulic Morskiej i Wiklinowej odtworzone zostało przejście.

Przypomnijmy, że ulica Morska stanowi jedyną drogę w kierunku Rewy. Prace wykonała wyłoniona w przetargu, firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Całkowity koszt tej inwestycji to 784 tysiące złotych, z czego dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła ponad 384 tysiące złotych. Pozostałe koszty pokryła gmina Kosakowo oraz powiat pucki.

Źródło: Marcin Majek/Facebook archiwum

Źródło: Gmina Kosakowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24