11.12.2019 15:00 1 Natalia Mamczura

Sprawdź świąteczny rozkład jazdy MZK Wejherowo

Fot. archiwum

Jak co roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie z wyprzedzeniem informuje o zmianach w rozkładzie jazdy. Autobusy będą kursować krócej lub według rozkładów niedzielnych. Warto już teraz zapoznać się z planowanymi zmianami.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia monitorujemy zmniejszone użycie pojazdów komunikacji miejskiej. W związku z tym staramy się tak zorganizować pracę, by nasi pracownicy również mogli trafić do domu na czas. Często dostajemy pytania o konkretny rozkład świąteczno-noworoczny, bo nie wszyscy spędzają czas w domu, czy piją w Sylwestra szampana, ale też pracują i ta komunikacja publiczna jest im po prostu potrzebna. Dlatego taki rozkład jest rozpowszechniany odpowiednio wcześniej – mówi Czesław Kordel, prezes zarządu MZK Wejherowo.

Jadąc na wigilijną kolację 24 grudnia, warto mieć na uwadze, że autobusy będą kursować według rozkładów ważnych w dni powszednie, jednak skończą kursowanie o godzinie 17:30. W pierwszy i drugi dzień świąt oraz w Nowy Rok wszystkie linie autobusowe będa stosować się do rozkładów ważnych w niedziele i święta.

Źródło: MZK Wejherowo

Ostatniego dnia bieżącego roku, czyli w sylwestrowy wtorek, autobusy pojadą według rozkładów ważnych w dni powszednie, jednak, podobnie jak w wigilię, ich kursy będą skrócone – tego dnia wszystkie linie kończą jazdę o godzinie 21:30.

Źródło: MZK Wejherowo

Ponadto od 23 do 31 grudnia nie będzie kursowała linia numer 13, a autobusy linii 4 i 5 nie będą dojeżdżać do pętli Orle Szkoła. Linia numer 1 nie będzie wykonywać kursu skróconego z osiedla Fenikowskiego do Broniewskiego – Dworzec PKP o 7:01. Kolejną zmianą będzie brak kursu linii 11 z Kochanowskiego SKM Nanice 01 do Kąpina o 6:59 i brak kursu skróconego do przystanku Prusa – Szkoła 02 z Kąpina o 7:15.

W dniach 24 i 31 grudnia kasa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ulicy Tartacznej będzie czynna od godziny 8:00 do 12:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24