12.12.2019 09:30 16 mike/Wejherowo.pl/Energa

Wejherowo z szansą na tytuł 'Świetlnej Stolicy Polski'

Fot. Ewelina Bojek

Już po raz 11. ruszył konkurs organizowany przez Grupę Energa pn. „Świeć się z Energą” na najpiękniej oświetlone miasto. Do 2 stycznia 2020 roku potrwa etap wojewódzki plebiscytu, który wyłoni 16 miast z całej Polski. Spośród nich zostanie wybrany zwycięzca. Z kolei w konkursie „Świeć się” mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy fotografii. Do wygrania jest łącznie 79 nagród o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Jak zwykle, pula nagród konkursowych może robić wrażenie. Miasta otrzymają nagrody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Laureat I miejsca zyska sprzęt AGD o wartości 40 tysięcy złotych, a finaliści wojewódzcy – 10 tysięcy złotych. Co istotne, wszystkie nagrody trafią do stowarzyszeń i innych podmiotów prowadzących działalność charytatywną i prospołeczną. Głosując na własne miasto, można zatem nie tylko zamanifestować lokalny patriotyzm, ale i pomóc potrzebującym.

Podczas dotychczasowych dziesięciu edycji udało nam się pomóc domom dziecka, seniorom i potrzebującym rodzinom. Cieszę się, że w tym roku znowu wspólnie przekażemy wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne – mówi Grzegorz Ksepko, kierujący Grupą Energa.

Aby zagłosować na Wejherowo w plebiscycie „Świetlna Stolica Polski”, wystarczy kliknąć tutaj. Każdy uczestnik konkursu może oddać jeden głos dziennie.

Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy. Od 11 grudnia do 2 stycznia 2020 roku można oddawać głosy na najpiękniejsze miasto w województwie. Wielki finał, z udziałem 16 zwycięzców wojewódzkich, zaplanowano na 7–15 stycznia roku. Zwycięzca zostanie ogłoszony do 18 stycznia 2020 roku. Dotąd główne nagrody omijały Pomorze. W ciągu 10 lat zwyciężali: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) i Sędziszów. Z kolei sukcesy na szczeblu wojewódzkim odnosiło Wejherowo, trzykrotnie okazując się najpiękniej oświetlonym miastem w województwie pomorskim. A to oznaczało przekazanie wartościowego sprzętu potrzebującym.

Wśród dotychczas nagrodzonych podmiotów w Wejherowie znaleźli się: Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny, Hufiec ZHP im. Partyzantów Kaszubskich, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Kuchnia św. Franciszka przy Klasztorze OO. Franciszkanów oraz Dom Zgromadzenia Sióstr Albertynek (przytułek dla bezdomnych) – informuje wejherowski magistrat.

Fot. archiwum

Fot. archiwum

W konkursie, oprócz miast, mogą uczestniczyć także indywidualni miłośnicy fotografii, zwłaszcza tej świątecznej.

Nie musisz być profesjonalnym fotografem, żeby wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że kochasz robić zdjęcia, na których uwieczniasz świąteczną atmosferę, choinkowe lampki czy piernikowe ciasteczka – zachęcają organizatorzy.

Świąteczne zdjęcia można przesyłać do jednej z kategorii: „Mój Dom”; „Moi Bliscy”; „Moje Miasto”; „Moja Ulubiona Szopka”; „Moja Iluminacja”. Aby wysłać swoje zgłoszenie, wystarczy kliknąć tutaj. Fotografie można nadsyłać do 15 stycznia 2020 roku. Do wygrania będzie 79 nagród o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych. Więcej szczegółów można znaleźć pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24