12.12.2019 12:10 1 mike/Pomorskie.eu

Sprawdź, gdzie kupić choinkę wprost z lasu

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

„Jeśli choinka, to tylko prosto z lasu” – z takiego założenia wychodzą tysiące osób, które planują zakup bożonarodzeniowego drzewka. Leśnicy przyznają, że to najlepsze rozwiązanie i zapraszają do nabywania choinek wprost z plantacji. W najbliższą sobotę (14 grudnia) rusza ich sprzedaż.

Przypomnijmy – Nadleśnictwo Choczewo zachęca do samodzielnego – i w pełni legalnego – pozyskania choinek świątecznych prosto z lasu. W Szkółce Dąbrówka będzie można własnoręcznie wyciąć wybrane drzewko. Oprócz tego od 16 grudnia ruszy tradycyjna sprzedaż – w Białogórze, Choczewie i Dąbrówce. Więcej szczegółów można znaleźć w tym artykule. Poza tym w najbliższy weekend rusza sprzedaż drzewek w Nadleśnictwie Gdańsk. Na „Choinkobranie” całą rodziną będzie można się wybrać do Sopotu i Wyspowa (gm. Wejherowo). Akcja potrwa w godzinach 8:00–15:00.

By było łatwiej wziąć udział w „Choinkobraniu”, trzeba zabrać z domu narzędzia do wycinania, np. piłę ręczną lub siekierkę. Jeżeli zamierzamy przyjechać samochodem, pamiętajmy o zmienionej organizacji ruchu. Należy też wziąć ze sobą gotówkę, ponieważ w lesie nie ma zasięgu i karty płatnicze nie zadziałają – mówi Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.

Źródło: Pomorskie.eu

Źródło: Pomorskie.eu

W 2019 roku leśnicy przygotowali cztery tysiące świerków, które są uprawiane na specjalnych plantacjach. Jeśli ktoś nie będzie mógł samodzielnie wyciąć choinki bezpośrednio z lasu, może skorzystać z oferty sprzedaży stacjonarnej w leśniczówkach:

– 15 grudnia – Leśny Ogród Botaniczny Marszewo (cięte świerki);

– 16 grudnia – Matemblewo (cięte świerki);

– 17 grudnia – Dębogórze (cięte świerki i jodły), Biała (cięte świerki);

– 18 grudnia – Cisowa (cięte świerki);

– 19 grudnia – Witomino (cięte świerki i jodły), Rogulewo (cięte świerki);

– 20 grudnia – Marianowo (cięte świerki), Sopieszyno (cięte świerki), Stara Piła (cięte świerki), Zwierzyniec (cięte świerki).

Sprzedaż stacjonarna będzie prowadzona w godzinach 8:00–14:30 lub do wyczerpania zapasów.

Leśnicy zaznaczają, że choinki z tworzyw sztucznych, powszechnie uznawane za „ekologiczne”, wcale nie są lepszą opcją dla środowiska naturalnego. Przede wszystkim nie podlegają one recyklingowi i rozkładają się przez 500 lat. Tymczasem naturalne drzewka są całkowicie biodegradowalne i ulegają szybkiemu rozkładowi. Ich wycinanie nie szkodzi przyrodzie, ponieważ rosną na specjalnych plantacjach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24