13.12.2019 13:22 0 Gol

Asseco 'na tarczy' w meczu z Trento

W 9. kolejce 7DAYS EuroCup koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali z Dolomiti Energia Trento 78:85.

Wydaje się, że oba zespoły zaprezentowały bardzo wyrównany poziom, jednak lepsza obrona gości w czwartej odsłonie i utrata skupienia przez Asseco w drugiej połowie meczu kosztowały żółto-niebieskich przegranie dzisiejszego spotkania – napisał gdyński klub na swojej stronie.

Od pierwszego gwizdka gdynianie zaczęli grać bardzo agresywnie i wydawało się, że w pełni kontrolują przebieg meczu. Wynik otworzył Josh Bostic (17 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty), a po nim punktowali Krzysztof Szubarga (12 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty, 1 przechwyt) i grający na 100 procentowej skuteczności Leyton Hammonds (12 punktów, 4 zbiórki, 1 blok). To właśnie po punktach tego ostatniego w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie i nie oddali go praktycznie przez kolejny kwadrans.

W drugiej kwarcie Asseco również lepiej się zaprezentowało i na przerwę Arka schodziła, prowadząc 49:40.

Pierwsze symptomy kryzysu gdynian pokazały się w drugiej części trzeciej kwarty. Do tego momentu Arka przeważała i utrzymywała 4–6 punktowe prowadzenie. Co prawda, gdynianie nie zdobywali zbyt wielu punktów, ale cały czas utrzymywali korzystny dla siebie rezultat. Cały mechanizm popsuł się w 26. minucie. Od tego momentu do końca trzeciej odsłony gdynianie zdobyli tylko dwa punkty (Bostic), co pozwoliło gościom na doprowadzenie do remisu i rozpoczęcie ostatnich 10 minut od wyniku 59:59 – relacjonuje Arka Asseco Gdynia.

W ostatniej części spotkania lepszą skutecznością wykazali się przejezdni i pokonali gdynian w całym meczu 85:78.

Asseco Arka Gdynia – Dolomiti Energia Trento (23:18, 26:22, 10:19, 19:26)

Asseco Arka Gdynia: Bostic 17, Hammonds 12, Moore 12, Szubarga 12, Wyka 9, Hrycaniuk 7, Wołoszyn 7, Emelogu 2, Czerlonko 0, Kamiński 0, Malczyk 0, Upson 0

Dolomiti Energia Trento: Gentile 37, Pascolo 11, Forray 9, Kelly 7, Mian 7, Blackmon 6, Craft 4, Knox 4, King 0, Lechthaler 0, Mezzanotte 0