22.12.2019 10:42 2 Kwt

Uczniowie szkoły muzycznej pomagają choremu Tomaszowi

fot. Grzegorz Renusz

W sobotę (21 grudnia) w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie odbył się koncert charytatywny. Kolejne tego typu wydarzenie odbędzie się w niedzielę (22 grudnia) na terenie klubu parafialnego przy Kościele pw. Św. Judy Tadeusza w Rumi.


Aktualizacja, 23.12 godz. 10:00

Podczas sobotniego koncertu udało się zabrać blisko 6 tysięcy złotych na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Tomasza. To kolejna pomoc finansowa, która przybliża rodzinę do zebrania pełnej kwoty.

Na scenie zobaczyliśmy uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha, którzy zaprezentowali swoje wykonanie kolęd i pastorałek.

  • W tym roku postanowiliśmy grać tylko na żywo, nie mamy żadnych podkładów. Zależało nam, żeby koncert odbył się w kościele ze względu na akustykę i miejscowy charakter - mówi Karolina Szczepańska dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha.

Do tej pory społeczność szkoły organizowała takie koncerty na potrzeby własne, zapraszając tylko rodziny uczniów. W tym roku postanowili włączyć się w akcję charytatywną na rzecz Tomasza Nowaka, który niedawno uległ wypadkowi samochodowemu, ledwo przeżył, czeka go długotrwała i ciężka rehabilitacja.

  • Tomasz wspólnie z synem przez dwa lata uczyli się grać na gitarze klasycznej w tej szkole. Jestem wdzięczna, gdyż pani dyrektor wraz z jednym z nauczycieli wyszli z taką inicjatywą - wyjaśnia Ewa Nowak, żona Tomasza. - Kręgosłup męża jest złamany praktycznie w pięciu miejscach. Koszt zaplanowanych turnusów rehabilitacyjnych to koszt około 80 tysięcy złotych. Do tej pory zebraliśmy 60 tysięcy złotych.

Koncert organizowany był przy współpracy z Fundacją Votum, która zajęła się przebiegiem zbiórki.

fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz fot. Grzegorz Renusz


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24