31.12.2019 08:52 0 mt.pras.

Marek Rybaczek i Piotr Rzepa wygrywają w Świątecznym Turnieju o Puchar Prezesa Pomorskiego LZS

mat.pras.

W sobotę 28 grudnia 2019 r. na Sali Sportowej GOSRiT w Luzinie, został rozegrany Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Pomorskiego LZS.

Do rywalizacji przystąpiło blisko czterdziestu zawodników i zawodniczek z 20 miejscowości Północnych Kaszub: Połchowa, Garczegorza, Janowic, Redy, Rumi, Wejherowa, Lęborka, Gdańska, Odargowa, Łeby, Wierzchucina oraz liczna ekipa z Luzina.

Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: open i junior.

Po blisko czterogodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

W kategorii open puchar prezesa LZS powędrował do Marka Rybaczka (Gosrit Luzino), który w finale 3:0 pokonał Ryszarda Białka (Wicher Wierzchucino). W meczu o trzecie miejsce Tomasz Siudek (Reda) po zaciętym meczu pokonał Hieronima Korthalsa (Połczyno) 3:2.

W kategorii junior w finale spotkali się zawodnicy Gosrit Luzino, Piotr Rzepa i Aleks Grota. Lepszym zawodnikiem tego dnia okazał się Piotr, który zwyciężył 3:1.

Warto wspomnieć, że obaj tenisiści mieli ciężką przeprawę w półfinałach, gdzie stoczyli zacięte, pieciosetowe pojedynki, gdzie Aleks obronił cztery piłki meczowe.

Trzecie miejsce zajął Konrad Wenta(Janowice) pokonując 3:1 Wojtka Syldatka (Garczegorze).

Po zakończonym turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Prezesa Pomorskiego LZS Piotra Klechy puchary i nagrody rzeczowe.

Sędzią głównym oraz organizatorem był Waldemar Płotka i Paweł Hinz.