02.01.2020 11:00 2 raz

Miliony złotych przeznaczono na gospodarkę wodną w Kosakowie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy gminy Kosakowo niejednokrotnie narzekali na brak wody, zwłaszcza podczas suchych, letnich miesięcy. Sytuacja się poprawiła, ale ma być jeszcze lepiej. Miejscowe władze na inwestycje w gospodarkę wodną w sumie wydadzą kilkanaście milionów złotych.

"Gmina Kosakowo oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PEKO uzgodniły wieloletni harmonogram inwestycji dotyczących budowy, rozbudowy i modernizacji Stacji Uzdatniania Wody, sieci wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnych" - czytamy w komunikacie gminy Kosakowo. Jak podkreślają miejscowi urzędnicy, to ważny dokument w perspektywie rozwoju terenów inwestycyjnych, w tym mieszkaniowych, na terenie gminy.

Przeprowadzone na przełomie ostatnich dwóch lat inwestycje w sieci wodociągowe i hydrofornie przyniosły bardzo pozytywne skutki – informuje Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo. – Najlepszym tego dowodem jest wyraźna poprawa w zakresie dostarczania wody do gospodarstw domowych. Zdołaliśmy wyeliminować uciążliwe przerwy w dostawie wody, które jeszcze dwa lata temu, okresowo dotykały mieszkańców naszej gminy, np. w sezonie letniej suszy.

Gmina nadal się rozwija, dlatego niezbędne są kolejne tego typu inwestycje. Powstał więc wieloletni harmonogram inwestycji dotyczących budowy, rozbudowy i modernizacji Stacji Uzdatniania Wody, sieci wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnych. Dokument zakłada szereg inwestycji do końca 2026 roku.

Wszystkie inwestycje w trosce o zawsze dobrą wodę, począwszy od 2018 roku, na zakończenie realizacji harmonogramu w 2026 roku zamkną się w kwocie ponad 18 milionów złotych - podali przedstawiciele kosakowskiego samorządu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24