05.01.2020 14:34 0 raz

Nordowe Morsy rozpoczną sezon plażowy we Władysławowie

Źródło: Wielkie Nordowe Morsowanie/Facebook

Miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie z Kaszub Północnych zapraszają na coroczne wydarzenie VI Wielkie Nordowe Morsowanie we Władysławowie. Wspólna zimowa kąpiel w wodach Bałtyku odbędzie się 6 stycznia 2019.

Początek tegorocznego Wielkiego Nordowego Morsowania zaplanowano na 6 stycznia na godzinę 10:00 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich (Wiata grillowa - za stadionem, wyznaczone osoby poprowadzą na miejsce rozpoczęcia imprezy).

Spodziewamy się udziału ponad 500 osób – poinformował Andrzej Sipajło z Nordowych Morsów. - Gościem specjalnym będzie Bogumiła Roulin, gdynianka, Kaszubka, autorka projektu Siła Marzeń, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa. W 2018 roku została najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi. Tego dnia będzie to dla niej pierwsza kąpiel w morzu zimową porą – zachęca przedstawiciel kaszubskich morsów.

Program: — 10:00 rozpoczęcie imprezy - przywitanie gości - wspólne zdjęcie, — około 11:00 przejście na plażę (wejście nr 11) gdzie odbędzie się wspólne morsowanie.

Na plaży odbędzie się rozpoczęcie sezonu na parawany, będą też sprzęty plażowe, parasole, dmuchańce, będziemy gotowi do sezonu letniego już w styczniu – dodaje Sipajło. - Po morsowaniu zapraszamy wszystkich na darmowego grilla, ciepłą zupę, kiełbaski, kawę, herbatę oraz słodkości, ognisko i wspólne spędzenie czasu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24