07.01.2020 10:03 0 Gol

Asseco gromi 'Aptekarzy'

W meczu zamykającym 15. kolejkę Energa Basket Ligi Asseco Arka Gdynia wysoko pokonała Polpharmę Starogard Gdański 100:69.

Polpharma w tym spotkaniu musiała radzić sobie już bez Michała Kołodzieja, a także bez kontuzjowanego Daniela Gołębiowskiego. Asseco Arka chciała od początku pokazać swoją przewagę i po „trójce” Krzysztofa Szubargi prowadziła 15:8. Później gdynianie grali jeszcze lepiej w ataku, mogąc liczyć m.in. na Devonte Upsona i Dariusza Wykę. Po 10 minutach było 31:15. W drugiej kwarcie starali się na to reagować Jonathan Williams i Isaiah Wilkins, ale to oczywiście nie wystarczało na dobrze spisującą się drużynę trenera Przemysława Frasunkiewicza. Próbował też Martynas Paliukenas, ale ostatecznie dzięki trójce Bena Emelogu gdynianie po pierwszej połowie wygrywali 55:30.

Trzecią kwartę starogardzianie rozpoczęli od serii 8:0, ale na więcej nie chcieli już pozwolić gospodarze. Możliwości ofensywne Asseco Arki były zdecydowanie większe, dzięki czemu ciągle utrzymywała bardzo wysoką przewagę. Swoje minuty dostawał Phil Greene i świetnie je wykorzystał. Trójka Wojciecha Czelonki oznaczała, że po 30 minutach było już 80:52. Kolejna część meczu oczywiście nie mogła już niczego zmienić. Gdynianie ciągle dobrze rzucali z dystansu i powiększali przewagę. Ostatnie punkty w meczu zdobył Czerlonko i to Asseco Arka zwyciężyła aż 100:69.

Ostatnie 10 minut to całkowita dezintegracja gości. Kociewiacy nie mogli znaleźć praktycznie żadnych otwartych pozycji, a nawet kiedy do nich dochodzili to bardzo często nie trafiali oddawanego rzutu. Z drugiej strony Arka trafiała kolejne trójki, a skrzętnie wykorzystywał wolne Grzegorz Kamiński (4 punkty, 1 zbiórka). Na niespełna 2 minuty do końca zza łuku trafił weteran trójmiejskiego basketu, Marcin Malczyk (3 punkty, 1 zbiórka, 1 asysta), a wynik przypieczętował layup-em Czerlonko. Asseco Arka Gdynia pewnie pokonała w Gdynia Arenie Polpharmę Starogard Gdański 100:69, a już w piątek 10 stycznia czeka żółto-niebieskich kolejne starcie we własnej hali, w którym rywalami gdynian będzie PGE Spójnia Stargard – relacjonuje gdyński klub.

Asseco Arka Gdynia – Polpharma Starogard Gd. 100:69 (31:15, 24:15, 25:22, 20:17)

Asseco Arka Gdynia: Greene 15, Szubarga 15, Bostic 13, Emelogu 10, Czerlonko 9, Wołoszyn 9, Hammonds 7, Wyka 7, Hrycaniuk 4, Kamiński 4, Upson 4, Malczyk 3

Polpharma Starogard Gd.: Paliukenas 17, Dzierżak 16, Prahl 10, Wilkins 10, Williams 10, Motylewski 6, Gołębiowski 0, Pałubicki 0, Śliwicki 0, Urbański 0, Załucki 0