11.01.2020 17:10 0 NW/pomorskie.eu

Morskie starcie uczniów o tytuł mistrza nawigacji

Źródło: Pomorskie.eu

Wkrótce młodzi nawigatorzy zmierzą się w morskiej walce o tytuł mistrza. Do końca stycznia uczniowie szkół podstawowych mogą zgłaszać się do V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. Młodzież będzie musiała zmierzyć się z takimi zadaniami, jak praca z mapą, obliczenie kursu statku czy określenie jego pozycji na morzu.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI–VIII z terenu województwa pomorskiego, uczestnicy warsztatów pn. „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej”, jak i uczniowie, którzy sami przygotują się do konkurencji przy wsparciu swojego nauczyciela, informuje Pomorskie.eu.

Cel jest jeden – rozpowszechnianie edukacji morsko-żeglarskiej, a zarazem przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnej pracy z mapą i przyrządami nawigacyjnymi. Uczestnicy będą mieli za zadanie nanieść swoją pozycję na mapie morskiej, określić kursy danego statku czy zliczyć jego drogę. Przy tym będą musieli korzystać z m.in. odbiornika GPS i kompasu magnetycznego.

Szkolny etap konkursu zostanie przeprowadzony do środy 12 lutego. Natomiast w środę 4 marca, w siedzibie Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni i w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zostanie rozegrany etap rejonowy, podaje serwis samorządu województwa pomorskiego.

Finał rozgrywek będzie miał miejsce w Słupskim Inkubatorze Technologicznym również w środę (25 marca br.), a wyniki konkursu ogłoszone zostaną do środy 1 kwietnia.

Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na przełomie maja i czerwca, podczas III Konferencji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Na zwycięzców czekać będzie nagroda specjalna – rejs niespodzianka.

Regulamin, harmonogram i materiały pomocnicze dostępne są na stronie internetowej Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24