13.01.2020 12:40 15 rp/TTM

Dyrektor MZK Wejherowo po 50 latach pracy udał się na emeryturę

Fot. Marek Trybański/TTM

Feliks Makurat – dyrektor techniczny Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie – rozpoczął swoją pracę w 1969 roku, jeszcze jako uczeń. Przechodził przez różne stanowiska, a teraz przyszedł czas na emeryturę. Współpracownicy dziękują dyrektorowi za jego dotychczasowe zaangażowanie, które, jak podkreślają, nie osłabło nawet ostatniego dnia w firmie.

Nieczęsto się zdarza, że pracownik w jednej firmie zostanie na kilka lat, a co dopiero – jak w przypadku Feliksa Makurata – na 50 lat. Były już dyrektor, w rozmowie z nami, wspomina początki swojej kariery zawodowej.

Do firmy trafiłem bardzo dawno temu, w 1969 roku, wtedy zaczynałem jako uczeń w szkole przy tym zakładzie – zaznacza dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie. – Zaczynałem od szkoły, potem jako elektromechanik, później trafiłem do działu technicznego.

W 1982 roku, jak wspomina był dyrektor, nastąpiła potrzeba zasilenia komunikacji w Wejherowie, więc od 25 maja 1982 do 20 grudnia 2019 to właśnie tutaj kontynuował pracę.

Przechodziłem przez wiele stanowisk, od najniższego szczebla do zastępcy dyrektora – dodaje. – Trzeba tylko chcieć i iść do przodu, to chyba wystarczy.

Współpracownicy i sam prezes będą pamiętać dyrektora jako człowieka pracowitego i doświadczonego, który nawet poprzez ostatni dzień swojej pracy poważnie podchodzi do swoich obowiązków.

Ostatniego dnia przyjechał do pracy pół godziny szybciej i wyszedł po czasie – komentuje Czesław Kordel, dyrektor zakładu. – Mógł powiedzieć, że wystarczy tego wszystkiego, a jednak został zaangażowany do ostatniego dnia. Ciężko będzie o takiego następcę.

Szkoda, że odchodzi na emeryturę, bardzo dobrze nam się współpracowało – wspomina Sławomir Krasa, pracownik MZK Wejherowo. – Poprzez te lata, w których tu pracuje, przekonałem się, że dyrektor ma potężne doświadczenie. Kiedyś jednak musi nadejść ten czas, kiedy powinniśmy odpocząć.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Współpracownicy, koleżanki i koledzy, dziękowali dyrektorowi podczas uroczystego jubileuszu i podkreślali, że to w dużej mierze jego zasługa, iż autobusami jeździ się dziś bezpiecznie i na czas.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24