25.01.2020 19:00 1 Kwt/mat. pras.

Posłuchaj, jak wybrzmi Księga Powtórzonego Prawa po kaszubsku

Fot. archiwum

Już po raz siedemnasty w Wejherowie odbędzie się Verba Sacra Modlitwy Katedr Polskich. Tradycyjnie Biblię po kaszubsku przeczyta Danuta Stenka. Relację na żywo z tego wydarzenia artystyczno-kulturalnego przeprowadzimy na naszym portalu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w poniedziałek, 27 stycznia 2020 roku o godzinie 17:00 w wejherowskiej Kolegiacie. Verba Sacra narodziła się w 2000 roku, w Poznaniu. Od tego czasu w ramach wydarzenia możemy usłyszeć teksty biblijne, czytane przez znanych polskich artystów w różnych katedrach i kościołach. Wraz z wejherowską edycją, w 2004 roku pojawiło się czytanie Słowa Bożego po kaszubsku. Kaszubski przekład Pisma Świętego czyta aktorka pochodząca z tego rejonu Polski, Danuta Stenka, a oprawę muzyczną zapewniają znani trójmiejscy muzycy.

W 17. edycji zaprezentowany zostanie fragment Biblii w języku kaszubskim Księga Powtórzonego Prawa, przetłumaczony z hebrajskiego przez wejherowianina prof. O Adama R. Sikorę. Kaszubski przekład Pisma Świętego przeczyta tradycyjnie aktorka pochodząca z Kaszub, Danuta Stenka, a oprawę muzyczną zapewnią znani trójmiejscy muzycy, w tym roku – Cezary Paciorek, Filip Arasimowicz i Ireneusz Kreczmar oraz Tomasz Fopke i Chór Cantores Veiherovienses pod kier. Tomasza Chyły – informuje wejherowski urząd.

Widowisko każdego roku ściąga do Wejherowa wielu słuchaczy wypełniających kościół po brzegi. Organizacją tego wydarzenia artystyczno-literackiego zajmuje się Urząd Miejski w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Fundacja Verba Sacra. Sponsorami transmisji są Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie oraz Kaszubski Bank Spółdzielczy w Wejherowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do śledzenia relacji na żywo, którą przeprowadzimy na naszym portalu.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24