15.01.2020 12:39 12 mike/SM Wejherowo

'Na podwójnym gazie' urządzili sobie przejażdżkę wypożyczonym autem

Fot. SM Wejherowo

Trzy młode osoby najwyraźniej poniosła niezdrowa fantazja, w połączeniu ze spożytym wcześniej alkoholem. Minionej nocy kobieta i dwóch mężczyzn postanowili urządzić sobie przejażdżkę, korzystając z auta „na minuty”. Nocną eskapadę zakończyli na barierkach przy ulicy 10 Lutego w Wejherowie.

Mogło dojść do tragedii, zakończyło się na rozbitym samochodzie popularnej firmy oferującej krótkoterminowy wynajem pojazdów. W środową (15 stycznia) noc, około godziny 3:00, dyżurny Straży Miejskiej w Wejherowie odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że młodzi ludzie uszkodzili samochód na ulicy 10 Lutego.

Widać było, że kierujący na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierki odgradzające jezdnię od pasa zieleni. W obrębie ulicy Kopernika zauważono dwóch mężczyzn i kobietę, którzy próbowali się ukryć w jednej z klatek schodowych przy tej ulicy. Tam też zostali zatrzymani – relacjonuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Wstępnie udało się ustalić, że samochodem kierował 22-latek z Wejherowa. Mężczyzna przyznał się do winy. Okazało się, że był pijany – miał 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi wejherowska policja.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy. To nie koniec nieprzyjemności, które mogą spotkać nieodpowiedzialnego 22-latka. Co prawda, samochody „na minuty” są w pełni ubezpieczone, ale, jak zapisano w regulaminie firmy, użytkownik odpowiada za uszkodzenia spowodowane w stanie pod wpływem alkoholu. To może oznaczać, że będzie musiał z własnej kieszeni pokryć koszty naprawy pojazdu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24