16.01.2020 09:05 0 mike

Euroliga: Fenerbahce Stambuł pewnie pokonał Arkę Gdynia

Źródło: Basket Women Arka Gdynia/Facebook

Bez niespodzianki na parkiecie w Gdyni – w środowym (15 stycznia) meczu grupy B Euroligi koszykarki Arki Gdynia przegrały z Fenerbahce Stambuł 52:80. Tym samym gdynianki odniosły siódmą porażkę w bieżącej edycji rozgrywek.

Jeszcze przed środowym spotkaniem koszykarki Fenerbahce Stambuł, które prowadzą w grupie B Euroligi, były uznawane za zdecydowane faworytki starcia w Gdyni. Przebieg wydarzeń na parkiecie potwierdzi klasę rywalek. Gospodynie próbowały nawiązywać równorzędną walkę w pierwszej kwarcie, którą ostatecznie przegrały 9:18. Jeszcze gorzej wypadły w drugiej kwarcie, ulegając Turczynkom 10:23. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Fenerbahce aż 41:19.

Trzecia kwarta była potwierdzeniem dobrej dyspozycji utytułowanej drużyny z Turcji, która wygrała tę odsłonę spotkania 13:19. Turczynki do końca kontrolowały przebieg meczu i nie dały gdyniankom szans na znaczące zniwelowanie różnicy punktowej. Ostatnia kwarta meczu zakończyła się remisowo (20:20).

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyły Iagupova (17) i Canitez (11). Pod koszem imponowała Stokes, notując 11 zbiórek. Dla Arki Gdyni najlepiej zapunktowały Papowa (9 pkt), Slamova (8 pkt) i Allen (8 pkt).

Obecnie Arka Gdynia zajmuje szóstce miejsce w grupie B Euroligi. Bilans koszykarek z Gdyni to trzy zwycięstwa i siedem porażek. Celem gdynianek będzie obrona szóstej pozycji, która zagwarantuje możliwość występu w 1/8 finału Eurocup. Zespoły z miejsc siódmego i ósmego zakończą sezon w Eurolidze.