17.01.2020 07:47 0 mike/Lechia.pl

Pierwsza porażka sparingowa Lechii Gdańsk w 2020 roku

Piłkarze Lechii Gdańsk rozpoczęli cykl sparingów w 2020 roku od falstartu. W czwartkowym (16 stycznia) meczu kontrolnym na stadionie przy ulicy Traugutta w Gdańsku przegrali z I-ligową MKS Chojniczanką 2:3. Na listę strzelców wpisali się Flavio Paixao, kapitan Lechii, i powracający do regularnej gry po kontuzji skrzydłowy Jaroslav Mihalik.

Biało-zieloni rozpoczęli czwartkowy sparing ze sporym animuszem. Mogli wyjść na prowadzenie już w czwartej minucie, ale sędziowie uznali, że Flavio Paixao, zdobył bramkę z pozycji spalonej.

Po minucie Portugalczyk wykorzystał podanie Lukasa Haraslina i tym razem prawidłowo pokonał bramkarza Chojniczanki. W 10. minucie Haraslin był bliski zdobycia bramki. W tej akcji piłkę odbił golkiper Chojniczanki Radosław Janukiewicz. Kilka minut później po dobrej akcji zespołowej przed szansą stanął Patryk Lipski, jednak ponownie interweniował bramkarz drużyny gości. W 14. minucie znakomity strzał z dystansu oddał Jacek Podgórski. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku i Chojniczanka wyrównała stan meczu – relacjonuje gdański klub.

Goście poczuli, że są w stanie pokonać wyżej notowanych rywali na ich terenie i kontynuowali odważną grę ofensywną. To przyniosło efekty w postaci bramek Mateusza Kuzimskiego (36') i Bartosza Wolskiego (42'). Swoją kolejną szansę na gola dla Lechii zmarnował Haraslin. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się dość niespodziewanym prowadzeniem Chojniczanki 1:3.

Drugą połowę spotkania Lechia rozpoczęła praktycznie nowym składem, wymieniając 10 zawodników z pola. Na boisku mogli się zaprezentować piłkarze, którzy na co dzień nie mają okazji, by powalczyć w pierwszym składzie, jak Wszołek, Kobryń czy Kałuziński. Biało-zieloni robili wszystko, by zmienić niekorzystny rezultat. Swoje okazje do zdobycia goli mieli m.in. Arak i Gajos. Udało się to dopiero Mihalakowi.

W 75. minucie świetne podanie do Daniela Łukasika wykonał Jakub Kałuziński. Pomocnik Lechii dośrodkował i Jaroslav Mihalik strzałem z głowy pokonał Witana. Lechia zdobyła bramkę kontaktową. Trzy minuty przed końcem okazję miał jeszcze Gajos, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką – czytamy na stronie Lechia.pl.

Bramki: Flavio Paixao (5.), Jaroslav Mihalik (75.) – Jacek Podgórski (14.), Mateusz Kuzimski (36.), Bartosz Wolski (42.)

Lechia Gdańsk (I połowa): Maciej Woźniak – Karol Fila, Mario Maloca, Filip Dymerski, Conrado – Tomasz Makowski, Patryk Lipski, Kacper Urbański – Egy Maulana Vikri, Flavio Paixao, Lukas Haraslin

Lechia Gdańsk (II połowa): Maciej Woźniak – Paweł Żuk, Rafał Kobryń, Daniel Łukasik, Filip Mladenović – Marcel Wszołek, Maciej Gajos, Jakub Kałuziński – Jaroslav Mihalik, Jakub Arak (65. Kacper Sezonienko), Zarko Udovicić