17.01.2020 15:02 20 rp/Gdynia.pl

‘Uwaga. Zły Pan’ – w Gdyni pojawiły się wymowne plakaty

Źródło: Gdynia.pl

Przejeżdżając ulicami Gdyni bądź czekając na przystanku autobusowym, można zauważyć mnóstwo plakatów i reklam. Te będące wynikiem 20. jubileuszowej edycji konkursu Galerii Plakatu AMS trudno przeoczyć. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatów na temat prawa zwierząt do godnego życia. Efekt robi wrażenie.

Temat podejścia do zwierząt, odpowiednio traktowania ich czy poczucia obowiązków jest wielokrotnie poruszany w mediach; staje się też przedmiotem wielu kampanii społecznych. Dowodem dużego zainteresowania losem czworonogów jest rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu mającego promować prawa zwierząt – nadesłano 779 projektów. Autorzy plakatów dotyczących ochrony zwierząt postawili na mocny przekaz, którego efekty można zobaczyć w wielu miejscach w Gdyni, czekając na autobus lub przejeżdżając ulicami miasta.

Wśród zgłoszeń nie zabrakło prac wstrząsających, metaforycznych i wywołujących emocje. Wiele z nich wyróżnia doskonały warsztat artystyczny i bogata symbolika. Jak co roku, jurorzy wybierali zwycięzców spośród anonimowych prac, a nad przebiegiem konkursu czuwał audytor EY – czytamy na stronie Galerii Plakatu AMS.

Laureatką konkursu została Anna Frydrych z ASP w Warszawie. Jej pracę, przedstawiającą wychudzonego psa na żółtym tle i napis „Uwaga. Zły Pan”, można zobaczyć w wielu wiatach przystankowych w całej Polsce, również w Gdyni. Poniżej przedstawiamy również inne, wyróżnione projekty.

Autor: Dawid Celek, za: Gdynia.pl

Autor: Julia Solecka, za: Gdynia.pl

Autor: Maria Ilczyna, za: Gdynia.pl

Autor: Wiktor Ciepak, za: Gdynia.pl

Autor: Nikodem Pręgowski, za: Gdynia.pl

O wynikach konkursu zadecydowali m.in. Dorota Sumińska – lekarz weterynarii, autorka audycji radiowej "Wierzę w zwierzę" nadawanej w TOK FM; Łukasz Balcer, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Adam Wajrak, działacz na rzecz ochrony przyrody, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą” i Marcin Dorociński, aktor zaangażowany w wiele akcji na rzecz zwierząt.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24