17.01.2020 18:58 0 NW/gdańsk.pl

Gdańsk rozda tysiąc ekotoreb z okazji dnia bez foliówek

Źródło: gdańsk.pl

Rezygnując z plastiku nie tylko promujemy ekologiczne nawyki ale przede wszystkim chronimy środowisko. Jednak promowanie bycia eko zawsze jest „na czasie”, a najlepszą ku temu okazją będzie czwartek (23 stycznia), w który przypada dzień bez foliówek. Z tej okazji Gdańsk rozda tysiąc ekologicznych, bawełnianych toreb z logiem „Gdańsk bez plastiku”.

Ekologiczne torby z wizerunkiem żurawia po raz kolejny zostaną rozdane mieszkańcom i nie tylko. W czerwcu 2019 roku, gdy po raz pierwszy zorganizowana została akcja, przed godz. 17:00 wyczerpał się zapas dwóch tysięcy toreb. Teraz pula jest o połowę mniejsza, więc warto odwiedzić Urząd nieco wcześniejszą porą.

Źródło: gdańsk.pl

Każdy, kto zechciałby dołączyć do akcji, ekologiczną torbę będzie mógł odebrać w Urzędzie Miejskim w godz. 8:00 – 16:00 w Sali Obsługi Mieszkańców (parter) przy ul. Nowe Ogrody 8/12, podaje gdańsk.pl.

Źródło: gdańsk.pl

Akcja „Gdańsk bez plastiku” zainaugurowana została 28 lutego 2019 roku. Władze miasta zaczęły wówczas zachęcać mieszkańców do tego, by eliminowali oni plastik w swoim codziennym życiu. Na potrzeby akcji miasto stworzyło swoisty dekalog pokazujący, co można zrobić, by być bardziej eko i wspomóc nasze środowisko.

Przede wszystkim, udając się na zakupy nie możemy zapomnieć o bawełnianej torbie. Następnie będąc już w sklepie warto wybierać produkty pakowane zbiorczo, a na pewno każdego warzywa czy owocu nie pakować do foliowego woreczka… Jak pić wodę do tylko w stalowym bądź szklanym bidonie, a napoje na wynos zamawiać do kubków wielorazowego użytku i zrezygnować przy tym z plastikowych słomek (te coraz rzadziej spotykane są w kawiarniach czy restauracjach). Po czwarte, jedzenie na wynos pakujmy do własnych szklanych bądź metalowych opakowań. Czwartą zasadę warto przenieść także do domu i żywność przechowywać w szklanych pojemnikach (to nawet zdrowsze dla naszej żywności). Rezygnacja z plastikowych sztućców czy talerzy z pewnością przyczyni się środowisku tak samo, jak wybieranie odzieży z naturalnych materiałów czy dobrej jakości zabawek dla naszych pociech. Unikanie zaś kosmetyków ze sztucznymi składnikami nie tylko sprawi, że zrobimy coś dobrego dla środowiska ale i naszej skóry.

Źródło: gdańsk.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24