21.01.2020 13:10 7 mike

Broń, dopalacze i dużo gotówki – kolejne zatrzymanie w powiecie wejherowskim

Fot. KPP Wejherowo

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali dwoje podejrzanych – 29-letnią kobietę i 38-latka – którzy posiadali dużą ilość substancji odurzających, a także broń. Zabezpieczono też znaczącą ilość gotówki. Na razie zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Jest to przestępstwo, za które można trafić do więzienia na trzy lata.

Do zatrzymania mężczyzny i kobiety, mieszkańców powiatu wejherowskiego, doszło w minionym tygodniu, na terenie gminy Szemud. W mieszkaniu pary odnaleziono ponad trzy kilogramy dopalaczy, które były schowane w plastikowym pudełku. W tym samym lokalu ujawniono też dwie jednostki broni. Po wykonanych badaniach okazało się, że jedną z nich był to pistolet gazowy, na którego posiadanie trzeba mieć pozwolenie. Zabezpieczono również ponad 50 tys. złotych w gotówce, na poczet przyszłej kary.

Substancje zostały zabezpieczone i zbadane, a podejrzanych przesłuchano. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Niewykluczone, że zatrzymani usłyszą dalsze zarzuty, m.in. posiadania broni bez wymaganego pozwolenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24