25.01.2020 13:30 0 Kwt/UM Gdynia

Na warsztatach pomogą zrozumieć i oswoić groźną chorobę

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Osoby chorujące na nowotwory oraz ich najbliżsi mogą przyjść na spotkania organizowane przez Fundacja „Gdyński Most Nadziei” w ramach Akademii Walki z Rakiem. W trakcie trzygodzinnych spotkań będzie można dowiedzieć się, jak wsparcie psychologiczne pomaga w budowaniu lepszej jakości życia.

Spotkania odbywają się co miesiąc i trwają trzy godziny, prowadzi je mgr Michalina Frankowska, psycholog i psychoonkolog. Pierwsze z zaplanowanych spotkań odbędzie się już 4 lutego, w godzinach od 16:00 do 19:00. Tematem przewodnim będzie oswojenie lęku i radzenie sobie z nim.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 2 marca (godz. 16:00–19:00). Chętni dowiedzą się, jak przyjmować pomoc, skutecznie wspierać i mądrze towarzyszyć, czyli nauczą się wyrażać swoje potrzeby i poprawią komunikację z bliskimi. Następne spotkanie odbędzie się 6 kwietnia, w godzinach 16:00–19:00. Goście zadadzą sobie pytanie: "co sądzisz o raku?" oraz sprawdzą, czy ich przekonania wspomagają proces zdrowienia i rehabilitacji; zbudują nowe, zdrowe nawyki myślowe.

Ostatnie ze spotkań zaplanowano na 11 maja (godz. 16:00–19:00). Jego tematem będzie: "Daj sobie spokój, czyli wykorzystanie technik relaksacji w radzeniu sobie ze stresem – poznaj techniki relaksacji, które przyniosą Ci spokój i rozluźnienie".

Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 lutego o godzinie 16.00, w siedzibie Fundacji „Gdyński Most Nadziei” przy ul. Władysława IV 51, Gdynia. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 58 661 94 56 lub mailowo: [email protected] – informuje gdyński urząd.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24