23.01.2020 13:05 0 rp/TTM

Na co dzień ratuje ludzi na morzu, ale pomaga też bezdomnym

Fot. Monika Wejer/TTM

„Człowiek bez adresu nie przestaje być człowiekiem” – takie hasło przyświeca akcji zbiórki dla osób bezdomnych z Władysławowa i okolic, zorganizowanej przez Krzysztofa Dawidowskiego, który na co dzień pracuje jako Ratownik Brzegowej Stacji Ratowniczej we Władysławowie.

Krzysztof działa też w Ochotniczej Straży Pożarnej. Niesie pomoc osobom potrzebującym i, jak sam mówi, często widzi ludzi, którzy wymagają natychmiastowego wsparcia. Dlatego postanowił zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla osób bezdomnych.

Dla mnie pomoc bliźniemu jest na porządku dziennym – komentuje Krzysztof Dawidowski, organizator zbiórki. – Zacząłem pomagać już po szkole gimnazjalnej, do tego czasu to trwa. Cały czas biorę udział w różnych akcjach.

Podczas tej akcji zebrano już zebrał już wystarczająco dużo ubrań i obuwia dla osób bezdomnych. Te gromadzone są w pomieszczeniach, które użyczyła Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie. W akcję pomocy osobom bezdomnym chętnie włączył się pan Marcin, który na co dzień też działa w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie.

Krzysztof zwrócił się z prośbą o pomoc i stwierdziłem, że to będzie świetny pomysł, żeby zrobić coś dla tych ludzi – wspomina Marcin Hincke z OSP Władysławowo.

Zgromadzona odzież i produkty pierwszej potrzeby trafią do osób bezdomnych. Organizator zbiórki liczy na pomoc straży miejskiej w ustaleniu miejsc pobytu tych osób.

Mamy taką nadzieję, że straż miejska udostępni nam lokalizację tych osób, ponieważ ta służba ma największą wiedzę – dodaje organizator.

W naszym rejonie znajduje się około siedmiu osób bezdomnych, jesteśmy w stanie wskazać ich lokalizację ponieważ często patrolujemy te miejsca, pytamy te osoby czego potrzebują – zaznacza Paweł Marczyński ze Straży Miejskiej we Władysławowie.

Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM

Wciąż jednak brakuje takich rzeczy, jak kołdry, koce i poduszki. Przydadzą się produkty higieny osobistej – mydła w kostce, maszynki i pianki do golenia. Potrzeba też żywności z długą datą ważności czyli konserw, zupek, makaronu i ryżu. Żeby przekazać produkty, należy zadzwonić pod numer 782 709 782. Pan Krzysztof przyjedzie i odbierze dary. Do zbiórki środków higieny osobistej i pościeli można dołączyć do końca stycznia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24