23.01.2020 14:18 0 Gol

Luzinianki postarają się utrzymać lidera. ATS jedzie do Ostródy

Fot. archiwum GOSRiT Luzino

Najbliższa sobota (25 stycznia) w I lidze kobiet tenisa stołowego przyniesie nam rywalizację dwóch drużyn z przeciwnych biegunów w tabeli. Lider rozgrywek, MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino, podejmie piąty LKTS Luvena Luboń I. Z kolei w I lidze mężczyzn KAMIX ATS Małe Trójmiasto zagra na wyjeździe z Morliny Ostróda.

Dla luzinianek to drugi sezon z rzędu występów na zapleczu Superligi. Tegoroczne rozgrywki dla podopiecznych trenera Waldemara Płotki są niezwykle udane, bo po 10 meczach GOSRiT jest liderem tabeli I ligi. W najbliższą sobotę zawodniczki MAR-BRUK ZRB postarają się umocnić na swojej pozycji. Przed własną publicznością luzinianki zmierzą się z piątym w tabeli LKTS Luvena Luboń I.

Wprawdzie LKTS to drużyna ze środka tabeli, ale początek 2020 roku może uznać za udany. W pierwszym spotkaniu Luvena zremisowała na wyjeździe z trzecim zespołem LUKS-AGRO Sieć Chełmno 5:5, a w drugim pokonała MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka 6:4. Jednak zawodniczki z Lubonia nie mają miłych wspomnień z poprzedniej rywalizacji z drużyną z Kaszub. W pierwszej rundzie luzinianki rozgromiły LKTS aż 7:3. I zapewne podopieczne trenera Płotki nie będą miały nic przeciwko powtórzeniu wyniku. Szczególnie, że luziński zespół tworzą czołowe zawodniczki ligi. Chodzi o Nuriye Zhaludok i Maję Garbino. Ponadto w kadrze są także kuzynki Płotka – Katarzyna i Magda.

Plotka to czołowe juniorki Polski, reprezentantki województwa pomorskiego, mistrzynie Pomorza, które od lat rywalizują jak równy z równym z najlepszymi. Dzięki grze w I lidze oraz możliwość trenowania i grania z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, zbliżają się do czołówki krajowej. Wierzymy, że najlepsze jeszcze przed nimi – przekonywał w jednej z wcześniejszych rozmów Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Mecz pomiędzy MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino a LKTS Luvena Luboń I odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00. Również tego samego dnia swój kolejny ligowy mecz rozegra w I lidze męska drużyna KAMIX ATS Małe Trójmiasto. Wicelidera czekać będzie trudna rywalizacja. Na wyjeździe ATS zmierzy się bowiem z sąsiadem z tabeli, czwartymi Morlinami Ostróda. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie między tymi zespołami padł remis 5:5.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24