26.01.2020 19:48 0 Kwt

Mieszkańcy Rumi uczą się szyć widowiskowe stroje

fot. TTM

W Rumi odbyły się warsztaty z tworzenia cosplay. W ciągu dwóch spotkań uczestnicy poznają tajniki szycia kostiumów. Zajęcia prowadzi Justyna Esmeten Kieczmer – cosplayerka, rekonkstuktorka historyczna oraz fanka popkultury.

Pierwsze ze spotkań odbyło się w sobotę (25 stycznia) w Stacji Kultura, kolejne zaplanowano na 15 lutego. Tworzenie strojów umożliwi wcielenie się w ulubioną postać.

Spotykamy się dwa razy i poznajemy różne tajniki tworzenia strojów. W sobotę poznaliśmy tajniki szycia, czyli co jest nam potrzebne do uszycia stroju, jak do tego się zabrać, jakie mamy materiały i gdzie możemy je dostać, jak przygotować projekt. Cosplay to zabawa w kostiumie. Chodzi o to, żeby przebierać się za postacie z filmów, komiksów, gier, książek, bajek, stworzyć te stroje i stać się na jeden dzień tą postacią – wyjaśnia Justyna Esmeten Kieczmer, cosplayerka.

W ciągu zajęć uczestnicy poznają techniki niezbędne do rozpoczęcia przygody z cosplayem. Każdy mógł samodzielnie stworzyć własną pelerynę super bohatera.

Wszystko zaczyna się od projektu na papierze. Najpierw musimy zebrać sporo zdjęć z filmów, gier i na tej postawie tworzymy projekt. I gdy wiemy co chcemy tworzyć, mierzymy się, szukamy wykrojów, albo sami je tworzymy - dodaje Justyna Esmeten Kieczmer.

Pokaz prac warsztatowych odbędzie się podczas Rumia Comic Con 3.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24