27.01.2020 10:20 0 rp/Gdynia.pl

Kaszubska Fala pielęgnuje muzyczne tradycje

Fot. Karol Stańczak/Gdynia.pl

Za nimi już kilkanaście lat wspólnej pracy, dzielenia muzycznych pasji i przypominania o kaszubskiej kulturze, nie tylko w naszym regionie. Zespól Fala wydał niedawno trzypłytowy album, który zaczął już promować. Członkowie zespołu podczas koncertu zostali też odznaczeni medalami „Civitas e Mari – tym, którzy odważnie realizują marzenia”.

Nowy album to projekt muzyczny, który powstał w związku z ubiegłorocznym 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Gdyński zespół Fala postanowił włączyć się we wspólne świętowanie tego wydarzenia, wydając trzypłytowy album z utworami kaszubskimi (m.in. znany utwór „Tu je nasza zemia”), z kolędami polskimi i kaszubskimi oraz retrospektywną płytą „Wspomnień czar” (m.in. „Już taki jestem zimny drań”).

Członkini zespołu, Adriana Miętka podkreślała w rozmowie z nami, że dla nich kaszubska tradycja jest bardzo ważna. Chcą iść z duchem czasu, ale nie zostawią w tyle swoich tradycji, które wypracowali latami spędzonymi na scenie.

Moda przemija, a miłość do muzyki i tradycji kaszubskiej pozostaje – komentowała Adriana Miętka. – Chcemy, żeby młodzi ludzie pamiętali o kulturze Kaszub i dumnie ją wykorzystywali.

Źródło: Archiwum TTM

Członkowie Fali przy okazji koncertu zostali też uhonorowali niezwykłymi wyróżnieniami – medalami „Civitas e Mari – tym, którzy odważnie realizują marzenia”. W imieniu prezydenta Gdyni odznaczenia za wieloletnią działalność artystyczną dla miasta wręczył wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu miasta Gdyni, powiatu wejherowskiego i gminy Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24