27.01.2020 10:31 0 Gol

Arka gorsza od mistrza Serbii

W drugim swoim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Arki Gdynia przegrali z Crveną Zvezdą Belgrad. Aktualny mistrz Serbii pokonał żółto-niebieskich 3:2.

Po pierwszej połowie w lepszych nastrojach byli piłkarze z Gdyni. Po 45 minutach arkowcy prowadzili 2:1. Wynik meczu jednak otworzyli piłkarze Crveny. W 15. minucie po ogromnym tłoku w polu karnym gdynian piłkę dośrodkował Vulić, a Degenek wepchnął futbolówkę do siatki bramki z najbliższej odległości.

Zespół z PKO Ekstraklasy doprowadził do wyrównania 10 minut później. Po rozegraniu rzutu rożnego Nalepa dośrodkował w pole karne, a Zbozień z bliska pokonał bramkarza drużyny mistrza Serbii.

Jeszcze przed gwizdkiem sędziego, zapraszającym piłkarzy na przerwę do szatni, gdynianie zyskali rzut karny po faulu na Nalepie. Wprawie jego uderzenie obronił golkiper Crveny, ale do odbitej piłki dopadł Młyński, podał wzdłuż bramki, gdzie z najbliższej odległości do siatki futbolówkę skierował Serrarens.

Niestety, po zmianie stron gdynianie mieli trochę pecha. Chodzi o sytuację z 62. minuty. Po wrzutce z rzutu rożnego piłka odbiła się od barku Deji i wpadła do bramki. Piłkarze Crveny wynik meczu na 3:2 ustalili w 75. minucie. Steinbors w polu karnym zdaniem sędziego sfaulował Tomane. Strzał z 11 metra obronił bramkarz Arki, ale przy dobitce Vukanovicia nie miał już wiele do powiedzenia.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Turcji Arka przegrała z Sumqayit FK Azerbejdżan 0:1. W Antalyi gdynianie przebywać będą do 1 lutego i w tym czasie rozegrają jeszcze dwa sparingi. Żółto-niebiescy zmierzą się z FK Struga Trim-Lum z Macedonii Północnej oraz Lokomotiw Płowdiw.

Arka Gdynia – Crvena Zvezda Belgrad 2:3 (2:1)

Bramki: Zbozień 25', Serrarens 45' – Degenek 15', samob. (Deja) 62', Vukanović 75'

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak – Deja – Jankowski, Nalepa, Vejinović, Młyński – Serrarens

Arka (od 65. min): Steinbors – Olczyk, Helstrup, Danch, Wawszczyk – Kopczyński – Samanes, da Silva, Budziński, Mihajlović – Siemaszko (83' Antonik)

Crvena Zvezda (wyjściowy): Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Vulić, Ivanić, Ben, Garsija, Krstović, Pavkov

Crvena Zvezda (II połowa): Vasiljević – Gobeljić, Babić, Pankov, Petrović, Nikolić, Simić, Vukanović, Gavrić, Tomane, Boaći