28.01.2020 11:55 43 rp/UM Puck

Puck: W zaślubinowy poniedziałek będzie więcej kursów autobusowych

Źródło: UM Puck

Coraz bliżej do świętowania przez Pomorze odzyskania niepodległości. Puck 10 lutego powróci na moment do wydarzeń sprzed 100 lat, a żeby ułatwić mieszkańcom podróżowanie tego dnia – wprowadza dodatkowe kursy autobusów.

Już za dwa tygodnie, 10 lutego, w Pucku będzie się działo. Tego dnia w mieście może być tłoczno. Przyjedzie w końcu sam Haller – najpierw pociągiem, a później skorzysta z innego, konnego środka transportu. Mieszkańcom, którzy będą chcieli na bieżąco śledzić wydarzenia tego dnia, podróżowanie samochodem może sprawiać wiele trudności.

Pucki magistrat, wychodząc naprzeciw mieszkańcom chcącym skorzystać z komunikacji autobusowej, przygotował dodatkowe kursy. Tego dnia zostaną uruchomione przejazdy ulicami: Komandora Szystowskiego, 10 Lutego, Generała Hallera, Morskiego Dywizjonu Lotniczego, Wejherowska, Nowy Świat, z dojazdem do MOKSiRu, a więc w miejscach, gdzie będą odbywały się główne uroczystości.

Od miejsca inscenizacji, czyli od ulicy Komandora Szystowskiego, pod urzędem skarbowym, startują dwa autobusy miejskie i będą kursowały po centrum – zaznacza Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Po drodze będą trzy przystanki dla tych, którzy zechcą zatrzymać się w centrum miasta – na 10 Lutego, Morskiego Dywizjonu Lotniczego i przed MOKSiR-em. Autobusy będą czekały na mieszkańców od 14:30, a kursów będzie tyle, ilu chętnych. Przejazd będzie bezpłatny.

O większości imprez, jakie są przewidziane na początek lutego i podczas setnej rocznicy odzyskania przez Pomorze niepodległości, pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24