27.01.2020 13:16 0 Gol

Emocje w Gliwicach i zwycięstwo Asseco Arki

W Gliwicach emocje do samego końca! W 18. kolejce rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Asseco Arka Gdynia pokonała ostatecznie GTK 82:74.

Po trójce Josha Bostica na początku tego spotkania Asseco Arka prowadziła już 9:0. Gliwiczanie odpowiedzieli na to serią 12:0! Za ten fragment można wyróżnić Duke’a Mondy’ego oraz Łukasza Diduszkę. Gdynianie postanowili to pobić i sami zdobyli 14 kolejnych punktów! Po 10 minutach było 25:15. W drugiej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie mógł rozkręcić się w ataku, a po trafieniu Dawida Słupińskiego GTK zbliżyło się na siedem punktów. Goście odpowiedzieli w końcu trójkami Krzysztofa Szubargi i Bartłomieja Wołoszyna – tym samym wszystko wracało do „normy”. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:28.

W trzeciej kwarcie gospodarze zanotowali mały zryw i dzięki trafieniom Paytona Hensona oraz Joe Furstingera, zbliżyli się nawet na 10 punktów. Sytuację gdynian uspokajali Devonte Upson oraz Phil Greene, ale to trwało tylko przez chwilę. W końcówce tej części meczu zimną krew na linii rzutów wolnych zachowali Szlachetka oraz Henson, a zespół trenera Pawła Turkiewicza przegrywał po 30 minutach tylko 56:61. W czwartej kwarcie GTK zbliżyło się nawet na trzy punkty! Bardzo długo tak mały dystans się utrzymywał, chociaż niezwykle ważne trójki trafiali Greene i Szubarga. Na 40 sekund przed końcem Milivoje Mijović zbliżył gospodarzy na zaledwie dwa punkty. Później jednak rzuty wolne wykorzystali zarówno Bostic, jak i Szubarga – Asseco Arka zwyciężyła ostatecznie 82:74.

Gospodarze pokonali żółto-niebieskich na początku sezonu 87:78 i teraz Arka miała wyrównać niekorzystny dla siebie bilans. Udało się to po bardzo zaciętej końcówce spotkania, w której świetnie spisał się kapitan gdynian i ich pierwszy strzelec Krzysztof Szubarga (15 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, 1 przechwyt). Ostatecznie mimo kłopotów goście pokonują GTK Gliwice 82:74 – podsumował spotkanie gdyński klub.

GTK Gliwice – Asseco Arka Gdynia 74:82 (15:25, 13:18, 28:18, 18:21)

GTK Gliwice: Furstinger 16, Henson 11, Szlachetka 11, Mijović 10, Mondy 9, Słupiński 6, Radwański 4, Diduszko 3, Majewski 2, Tabb 2, Hałas 0, Wąsik 0

Asseco Arka Gdynia: Szubarga 15, Bostic 14, Upson 14, Hrycaniuk 13, Greene 12, Hammonds 6, Wołoszyn 5, Malczyk 3, Czerlonko 0, Kamiński 0, Wyka 0